Két 11-essel verte a Szabadegyháza az újonc Előszállást

Közel járt a legutóbbi szezonban megye hármas ezüstérmes ahhoz, hogy pontot csenjen dobogóra hajtó ellenfelétől.

Az Előszállás tudósítója így fogalmazott:

“A hétvégén Szabadegyházán szerepeltünk. Annak ellenére, hogy a hazaiak a dobogóra hajtanak nem feltartott kézzel érkeztünk a találkozóra.

A csapat motiváltan és jól kezdte a találkozót, igyekeztünk, de az első 15 perc nagyrészt a két csapat ismerkedésével telt el. Nagy lehetőség nem alakult ki sem egyik, sem a másik kapu előtt. Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, de kapusunk, Orosz Gabi magabiztosan őrizte ezúttal is a kapunkat.
Ez a magabiztosság erőt adott mezőnyben is, és a 27. percben egy szöglet utáni kavarodást követően Eper Roland góljával meg is szereztük a vezetést.

Ezt követően a szabadegyháziak próbáltak nagyobb fokozatra kapcsolni, de igazán nagy lehetőség nem adódott előttük, sőt egy nagyszerű támadás végén meg is duplázhattuk volna előnyünket, sajnos a helyzet azonban kimaradt. A félidő vége előtt aztán büntetőhöz jutottak a hazaiak, melyet értékesítettek is. Orosz Gabi ugyan jó irányba vetődött, de nem védhette a jól elvégzett tizenegyest. Így a félidőben 1-1.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első véget ért. Újabb büntető a hazaiaknak, melyet ezúttal is gólra váltottak. Ezt követően egy hazai zúgó kapufát és egy les miatt meg nem adott találatot lehetett feljegyezni.

Masinka Csaba cserékkel próbálta frissíteni a csapatot, remélve, hogy az 1 pontot ki tudjuk harcolni. 1-2 ígéretes ellentámadásunk volt is a szélen, illetve néhány távoli lövéssel próbáltunk egalizálni. A vége előtt még egy beívelt szabadrúgásunkban volt esély, de sajnos nem lett belőle gól.

Így a vége 2-1 a hazaiaknak. Ami biztató, hogy az egész csapat küzdött és egységesen játszott. Voltak jó támadásaink és a védekezésünk is sokat javult. Természetesen még vannak hibák, de ezeket ki lehet és ki is kell javítani. Az eredmények egyenlőre még szerényebbek,mint amit a játék mutat, de ahogy játékban fejlődünk, úgy az eredmények is jönni fognak.

A szurkolóknak ezúttal is köszönjük, hogy eljöttetek. Tudjuk, a tavalyi teljesítményt szeretnétek viszontlátni idén is, és erre törekszünk mi is. Azonban ne felejtsük el, hogy ez 1 osztállyal magasabb liga, kell egy kis idő még belerázódik a társaság.”

Szabadegyháza – Előszállás 2-1 (1-1)
Szabadegyháza, vezette: Kupi Zoltán

Szabadegyháza: Sári – Gárber (Dienes), Kiss P. (Erős), Rapai (Bauer), Csupor – Horváth T. (Tiber Sz.), Parall, Vizi, László – Tanárki, Horgos (Imre). Vezetőedző: Baranyai Balázs.
Előszállás: Orosz – Nyári, Csontos, Balogh N. (Bognár M.), Kiss Gy. (Kiss A.) – Tóth S., Eper, Gergelyfi, Bozsoki (Bánóczki) – Reichardt, Németh F. Vezetőedző: Masinka Csaba.

Gól: Gárber (43., 47., mindkettőt 11-esből) illetve: Eper (27.)

Forrás: Előszállás SE Facebook
Fotó: Kinizsi SC Szabadegyháza Facebook