Húsvéti ajándékkal lepte meg a Sárszentágota a Szabadbattyánt!

Igencsak gólzáporosra sikeredett a megye hármas derbi, melyen a Szabadbattyán fogadta a tavasszal jó formában futballozó Sárszentágotát. A vendégek nem akármilyen ajándékkal kedveskedtek a hazaiaknak.

A Sárszentágota tudósítója így fogalmazott:
“Húsvét vasárnap délután 5-kor kezdődő rangadón, tökéletes napos, szeles, focis időnek mondható körülmények közt játszhattuk a rangadót. A két csapat tapogatózással kezdte az első pár percet, itt is-ott is alakultak ki helyzetek/ziccerek. Még a 9. percben egy magpattanó és a talajon irányt változtatott labdába már csak belekapni tudott Golenya az ágotai hálóőr, de a bravúr után az érkező Klézli elő pattant a labda aki köszönte szépen és kapuba kotorta a bogyót, 1:0 a hazaiaknak!

Ezután az Ágota felébredt és teljesen átvette az irányítást és ennek pár percre a gól után meg is lett az eredménye. Matányi – Knapp – Grega – Reichardt összjáték után az utóbbi tekerte középre a szöglettel felérő beadást és 2 battyáni védő is luftot rúgva került Kovács Krisztián elé a labda, aki védhetetlenül a léc alá bombázta 5 méterről, ezzel 1:1-re módosult az állás.

A gól után teljesen magára talált a vendég team és egymás után dolgozták ki 100%-os ziccereiket, Grega akár egymaga 3 gólt is szerezhetett volna 10 perc leforgása alatt, de mindhárom alkalommal picivel több erőt vitt a lövésbe és az ha centikkel de elsuhant a kapu fölött és mellett. A magabiztos játékot Knapp bombája koronázta meg, amit 18 méterről befelé cselezve elsütött és hosszúba vetődő Zsidó már nem tudta kipiszkálni, ezzel átvette Sárszentágota a vezetést a 22. percben. A Szabadbattyán is kezdett magához térni Magda irányításával és halál pontos ütem labdáival nehezen bírtak az ágotai védők. Több veszélyes szituációban is utolsó pillanatban mentettek a vendégek, Golenya is remekül élt több alkalommal is a játékkal és kiszáguldott határozottan a kapujából.

A félidő vége felé, több les vagy lesgyanús szituációt húztak be Sárszentágota ellen, de volt példa arra is, hogy saját térfélről indulva intette be a támadót lesre a partjelző, sajnos ezek a játékvezetői hibák benne vannak a meccsben! Ahogy pörögtek a percek az Ágota úgy kezdett elkényelmesedni és ezt a rutinos hazaiak észre is vették. Majd Kovács nyugtatta le a kedélyeket egy gyönyörű góllal, amit berámolt 16 méterről a léc alá, a kapusnak esélye sem volt a 37. percben elsütött bomba ellen, 1:3 a vendégeknek. A 2 gólos előny nem tett jót az Ágotának, mert teljesen mértékben bealudtak a meccsbe. Még Reichardt adott pazar labdát Gregának, amit a lövés pillanatában bevetődő Győri mentett a kaputól 10 méterre. Ezután Balla duplázott és zárta rövidre a vendég védelmet, a 40. és a 42. percben is betalált ezzel a félidő végén 3:3-ra módosítva az állást!

A 2. félidőre mintha felrázódott volna a vendégcsapat és a 47. percben egy remek kényszerítős tiki-taka után Kovács 3-4 védőn átfűzte magát, és 18 méterről ismételten mértani pontossággal lőtte a léc alá a bogyót, védhetetlen löket, 3:4. A Szabadbattyán érezte, hogy ez rég nem lefutott meccs és nyomtak a hazaiak. Hiába a rengeteg ziccer, az Ágota elfelejtett focizni és percről percre hagyták ki vagy puskázták el a támadásaikat, ziccereiket. Ugyebár örök törvény, hogy a sors hamar visszaadja ezt egy focimeccsen. A 85. percben egy 17 méterre a kaputól elkövetett szabálytalanság után Magda állt a labda mögé és tekerte át a sorfal mögött amibe még Golenya vetődött bele is paskolt, de a labda a hálóban kötött ki! 4:4-re állt a derbi kitámadott mindkét csapat, kellett a 3 pont, érezhető lehetett, hogy ez nem lesz x meccs!

Így is lett sajnos, még a vendég támadásból Grega és Kovács összjáték után 2 az egyben vitték az utolsó védőre, Grega önzetlenül tovább tette Kovácsnak, aki ekkor már lesen tartózkodott. Ebből kifelé pedig fordult a kocka, és a felrúgott labda előbb középen esett le, majd egy ágotai védelmi zavar után beemelték az üresen érkező Balla Tamásnak, aki 6-7 méterről berámolta a győztes gólt, mindezt a 88. percben!

Természetesen ekkor már minden hazai játékos lesérült, és ment az idővel való játék is. Tudták, hogy ez a meccs már megvan, és nem siettek. Az utolsó percre maradt egy vendég ziccer. Egy szögleti utáni beadás kavarodás után a háttal álló védőre fejelték a labdát, aki igazából így mentette meg a Battyánt a góltól, majd az ebből adódó következő szöglet után a kipattanót Jádi pörkölte volna kapura, de a sípszó véget vetett a derbinek. 5:4-re győztek a hazaiak, így a Szabadbattyán Húsvét alkalmából köszönte szépen és a hazai közönség előtt szívesen fogadta az ágotaiak ajándékát. Gratulálunk nekik!

Sajnos a Sárszentágota az első félidőben mutatott magabiztos játéka ellaposodott, és el is tűnt a mérkőzés végére. A “már biztos” 1:3-as vezetésnél kicsit félvállról, egyénileg próbálták megoldani a srácok, de mindenki tudta, hogy rengeteg idő van még vissza így nem lesz egy sétagalopp idegenbe tartani magunkat! Nem is lett az, fel a fejjel, menni kell tovább és fegyelmezetten játszani azt a 90 percet amíg a pályán vagyunk ,és minden lehetőséget kegyetlenül kihasználni, mert a kihagyott lehetőséget megbüntetik a csapatot kegyetlenül!”

Szabadbattyán (2016/2017)

Szabadbattyán – Sárszentágota 5-4 (3-3)
Szabadbattyán, vezette: Almádi Sándor

Gól: Klézli (9′), Balla K. (40′, 42′), Magda (85′), Balla T. (88′) illetve: Kovács K. (13′, 37′, 47′), Knapp (22′)