Hétgólos mérkőzést játszott a kupában a Tordas és a KVSE

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

A Tordas komoly előnyre tett szert a kupameccs első játékrésze során, ám a Kápolnásnyék a szünet után felpörgött, és visszajött a meccsbe.

Menus Tamás, a Kápolnásnyék vezetőedzője így fogalmazott:
“A Kápolnásnyék a megyei kupa 3. fordulójában, a megyei első osztályú Tordas csapatát fogadta. Sajnos a hazai csapat több meghatározó játékosa sem tudott részt venni a szerda délutáni mérkőzésen sérülések, eltiltások, illetve munkahelyi elfoglaltság miatt. Viszont így több ifjúsági játékos is megmutathatta tudását.

A kezdő sípszó után a Tordas csapata azonnal nyomás alá helyezte a hazaiak védelmét és egy szép támadás végén már a második percben megszerezték a vezetést. A vendég csapat a vezető gól után is folyamatosan kézben tartotta a mérkőzést és a 30. perc környékén újabb két gólt szereztek. A hazaiak a félidő közepén jutottak el a tordasi kapuig, de csak helyzetekig jutottak. A félidőben megnyugtató 3:0ás vezetéssel vonulhattak az öltözőbe a Tordasiak.

A második félidőre viszont egy teljesen más Nyék futott ki a gyepre. Két fokozattal feljebb kapcsoltak és rengeteg futással, szívvel-lélekkel küzdve próbálták hátrányukat ledolgozni. Az 50. perc körül Peng mesteri beadását Ribi bólintotta a kapuba. Nem sokkal később Szilasi is betalált és már csak egy gól kellett a továbbjutáshoz. Érezhető volt a vendég csapaton a zavarodottság és innentől kezdve már csak a védekezésre próbáltak koncentrálni. A levegőben lógott egy újabb hazai gól, de sajnos a 85. percben egy hátul eladott labda megpecsételte a Nyék sorsát. Kun Bálint lépett bele egy keresztpasszba és a védelmet lefutva kihasználta a lehetőséget. Egy percre rá Tőke Krisztián is feliratkozott a góllövők listájára, beállítva az 5-2-es végeredményt.

Összességében a nagyobb kerettel és nagyobb rutinnal rendelkező Tordas megérdemelten jutott a megyei kupa 4. körébe.”

Kápolnásnyék – Tordas 2-5 (0-3)
Kápolnásnyék, vezette: Szabó László

Kápolnásnyék: Mocsári – Silhány T., Szilasi, Gerhát, Bánoczki (Mészáros M.), Ribi, Kovács M. (Peng), Silhány F. (Mészáros A.), Jung, Peszeki, Nagy Z. Vezetőedző: Menus Tamás.
Tordas: Kires – Kőszegi, Hadnagy (Kóti), Bakos R., Bakos L. (Tolnai), Kun, Tőke, Vörös (Szalay), Molnár (Sztyéhlik), Pongrácz, Kerényi.

Gól: Ribi (55′), Szilasi (74′) illetve: Vörös F. (2′, 33′), Pongrácz (34′), Kun (85′), Tőke (86′)