Hármat vágott Perkátán a Vajta, az U16-os csapat a negyedik helyen áll

A második helyről várhatja a tavaszi folytatást a Vajta, miután az alsóházi Perkáta otthonában rendkívül magabiztosan győzött. Az U16-os csapat viszont kétszer is vereséget szenvedett.

Perkáta – Vajta 0-3 (0-2)
Vezette: Szűcs Zoltán

Perkáta: Mitiner – Kovács R., Csányi, Tomor (Cislo), Gódány – Tóth J., Reith, Homó (Szabó T.), Kalász (Erdődi) – Tóth A., Józsa.
Vajta: Joháczi – Rupa, Tángli G., Kovács II Nándor (Handa), Kovács D. (Fehér) – Sinka, Polyák, Kovács I Nándor (Bosnyák), Király – Barsi, Szalai R.

Gól: Rupa (4′), Kovács D. (37′), Barsi (83′)

2016. november 2. 10:00
Kisláng U16 – Vajta U16 6-2 (5-1)

A vajtai tudósító így fogalmazott:
“Csapatunk a dobogóért vívott harc fontos állomásához érkezett. Ez azonban nem látszott meg a játékunkon.

Az 1 játékrész hazai rohamokkal kezdődött, amelynek eredményeképpen a 9. percben vezetést is szereztek a kislángiak, majd 5 perc múlva egy kontrából egyenlítettünk. Azt hittük ez felrázza a játékosainkat, de nem így történt. Sajnos a félidő további részében sem találtuk magunkat. Erőtlenül, elgondolás nélkül játszottunk, ennek eredményeképpen 12 perc alatt el is dőlt a mérkőzés. A félidő hajrájában 4 gólt kaptunk.

A második félidőre sok cserével frissítettük csapatunkat. Ez azonban csak arra volt elég, hogy kiegyenlítődtek az erőviszonyok. A játékunkban nem volt átütőerő. Egy-egy gól született. Összességében elmondható, hogy egy alacsony színvonalú mérkőzésen a győzelmet jobban akaró hazaiak, megérdemelten tartották otthon a 3 pontot. A 2 hét kihagyás meglátszott a mutatott játékunkon.”

2016. november 6. 10:00
Vajta U16 – Aba-Sárvíz U16 3-5

“A jó erőkből álló Aba látogatott hozzánk. Esős, nyirkos időben kezdődött a mérkőzés.

A csapatok egymásnak estek, jó iramú mérkőzésre volt kilátás. Bátran kezdtük a játékot mi irányítottunk, azonban a 10. perc végén már a vendégek 2-1 re vezettek, kontrákból elért gólokkal.

Ezután a mezőnyben folyt a játék, váltakozó sikerrel, az akaratnak tudható sok hibával. A 29. percben ismét a vendégek vették be a kapunkat. Erre is gyorsan válaszoltunk. 1 gólos abai vezetéssel ért véget az első félidő. Küzdelmes folytatásra volt kilátás.

A 2. félidőben is hamar kaptunk a gólt. Azonban nem adtuk fel, enyhe mezőnyfölényt harcoltunk ki. Még reménykedtünk a bravúrban. A 70. percben egy kontrából már 3 gól előny volt oda. Mentünk, mentünk, de ez már nagy hátrány volt. A végén csak szépítésre futotta erőnkből.

Ilyen játékkal ki szabad kapni, a küzdeni tudásért dicséret a fiúknak. A mérkőzés végén a csapat megköszönte a szurkolóknak a biztatást, amit az egész őszi szezonban tettek.”

Lakk Péter vezetőedző, Aba:
– “Rideg körülmények között kellett pályára lépnünk. A pálya minősége miatt nem tudtuk a futballunkat játszani. A célunkat elértük a 3 pontot megszereztük.”