Fontos győzelmet aratott az Ercsi a Lajoskomárom ellen!

A sűrű mezőnyben rendkívül fontos három pontot zsebelt be az Ercsi csapata, mely hátrányból tudott fordítani a kiesés ellen harcoló Lajoskomárom ellen.

Az Ercsi tudósítója így fogalmazott:
“Az első komolyabb helyzetre a 19. percig kellett várni, ekkor Varga fejelt kapura, de a Lajoskomárom kapusa magabiztosan védett. A 21. minutumban Fridrich kapott labdát Rebőktől, az egész Lajoskomárom védelmet kicselezte, de a lövését Sári óriási bravúrral hárította. Ezután is mezőnyfölényben volt az Ercsi, de a 41. percben jött a keserű pirula Fodor Márton személyében, aki 17 méterről szabadrúgásból vette be az Ercsi kapuját.

A második félidőben az Ercsi nekiesett a Lajoskomáromnak, rengeteg helyzetet alakított ki. Igaz, akadtak hibák, de nem volt kérdés a mérkőzés végeredménye. Az 54. percben Ivacs egyenlített egy szép lövéssel. A 60. percben Hosszú Péter egy beadást fejelt a kapu bal felső sarkába, 2-1 az Ercsinek. A vezetés birtokában is többet birtokolta a labdát az Ercsi, és bár a Lajoskomárom is próbálkozott, de semmi átütőerő nem volt a támadásaikban. Aztán a 88. percben dőlt el a mérkőzés, Kondreska önzetlenül passzolt Nagy Richárdhoz, aki nem hibázott.

Összeségében teljesen megérdemelt győzelmet aratott az Ercsi Kinizsi, de ha a Lajoskomárom képes megismételni az első félidőben mutatott játékát, bennmarad az első osztályban. Külön pozitívum hogy a 18 éves Pintér László most debütált az Ercsi felnőtt csapatában a Lajoskomárom ellen.”

Az Ercsi fontos győzelmet aratott a Lajoskomárom ellen - fotó: 2060.blog.hu
Az Ercsi fontos győzelmet aratott a Lajoskomárom ellen – fotó: 2060.blog.hu

Ercsi – Lajoskomárom 3-1 (0-1)
Ercsi, vezette: Szűcs László (Hudra Károly, Tóth Bence)

Gól: Ivacs (54.), Hosszú P. (60.), Nagy R. (88.) illetve: Fodor M. (37.)
Jók: Gróf, Ivacs Rapai, Hosszú, Hoffman ill. Sári

Az Ercsi tudósítója így számolt be a múlt heti, Mór elleni találkozóról:
“Nagyon felázott, sáros volt a móri pálya, helyenként állt a víz a játéktéren. A meccs kezdése előtt újból leszakadt az ég, így irreális körülmények között kezdődött a mérkőzés. A két tizenhatos között folyt a játék de egyik csapat sem tudott helyzetet kialakitani.
Aztán a 41. percben Hoffmann fölösleges cselezgetésbe kezdett, elvesztette a labdát. Ostyánt inditották, aki nem hibázott.

A második félidőben próbált egyenlíteni az Ercsi, és a 61. pecben Ivacs szögletét a mezőny legkisebb játékosa. Kondreska fejelte a Mór kapujába. A 63. percben Gróf az utolsó utáni pillanatban mentett a gólvonalról. Aztán Cseszneki szerezte meg újból a vezetést Mórnak. Ezután mind a két csapat próbálkozott, de az eredmény nem változott.”

Mór – Ercsi Kinizsi 2-1 (0-0)
Mór, vezette: Hajdú Balázs

Mór: Pap – Végvári, Tetzli, Bátki, Cseszneki – Meggyes (Tornyai T.), Radács, Cseh, Mayer – Osgyán (Tanárki), Gál D. Vezetőedző: Németh Bálint
Ercsi Kinizsi: Hodula – Rebők (Varga K.), Hoffmann, Gróf, Rapai – Ivacs, Nagy R., Hosszú P. (Fridrich), Kovács P. (Kondreska, Mónus) – Juhász V., Szalánczi. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Osgyán (45.), Cseszneki (68.) illetve: Kondreska (60.)