Fejér Megyei Kupa: Leiskolázta a Főnix az Iváncsát! Tudósítás + FOTÓK!

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

Előzetesen hatalmas rangadóra volt kilátás a köztudottan Megye I-es színvonalú kerettel rendelkező Főnix és a már-már Megye I-es bajnoknak tekinthető Iváncsa kupameccsén, ám meglepő eredmény született.

A 2060.blog.hu tudósítója így fogalmazott:
“Szerdán ünnepélyes keretek között, szép számú nézősereg előtt rendezték Csákváron a Fejér Megyei Kupa döntőjét és bronzmeccsét. A kupasorozat küzdelmei már tavaly ősszel elkezdődtek, elsősorban a Magyar Kupában nem induló alacsonyabb osztályú csapatok részvételével, majd fokozatosan kapcsolódtak be az első számú kupasorozatból kieső első osztályú csapatok is.

A harmadik helyért vívott találkozón jókora meglepetésre a II. osztály déli csoportjában már bajnok Ikarus-Maroshegy teljesen megérdemelten 5-0 (2-0) arányban legyőzte az első osztályú, edzőjét ezúttal is nélkülöző Tordas csapatát.

Következett a döntő, amelyre a szombaton 40 meccses veretlenségi sorozat után a Bicskétől kikapó (2-3) Iváncsának a III. osztályban 100%-os, 180-3-as gólaránnyal már szintén bajnok Főnix FQL System ellen kellett volna elhódítania a trófeát.

Királyék nem sokat teketóriáztak, már a 3. percben megszerezték a vezetést. Határozott, gólra törő játékkal rukkoltak ki és – Imrik kiállítását követően – 3-1-es félidő után biztosan győzték le 5-2 arányban az esélyesebb I. osztályú bajnokot. Nem jók az előjelek az Iváncsa számára a bajnoki finis előtt, nyilván a Mór sem vereségért jön hozzájuk a hétvégén, no meg a közelgő osztályozók előtt is össze kellene kapnia magát a sérülésekkel is sújtott, fáradt alakulat benyomását keltő Iváncsának.

A szövetség vezetői az egész autóbusznyi ifjú szurkolót is segítségül hívó győzteseknek illetve a helyezetteknek átadták a serlegeket, érmeket és sportszercsomagokat a látványos futballesemény záróakkordjaként. Egy biztos, játéka alapján mindkét győztes és a bajnokságból elsőként feljutó gárdával számolni kell a következő idényben a megyei I. és II. osztályban!”

Főnix - Iváncsa Fejér Megyei Kupadöntő (2016/2017)

kép 1 / 13

Főnix – Iváncsa 5-2 (3-1)
Csákvár, vezette: Wittner József

Főnix: Barsch-Peringer (Király P.), Fésű, Boros, Potornai-Kovács K.,Knausz (Galaczi)-Kertész (Molnár L.), Vágner, Bognár I.-Király J. (Szalai P.). Vezetőedző: Pavlik József
Iváncsa: Boldog-NagyA., Aradi, Facskó-Imrik, Szauter-Márki (Nédó), Godslove, Berényi-Balogh L. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Vágner V. (3.), Király J. (23., 33.), Bognár I. (54.), Szalai (82.) illetve: Imrik (32.), Aradi (48.)
Sárga lap: 1-0
Kiállítva: Imrik (43., Iváncsa)