Ez ám a fordulat: hátrányból lőtt egy tucatot a Mezőfalva!

Balázs, Balogh, Sági és Mekota is duplázott.

A Mezőfalva tudósítója így írt:

“A 9. fordulóban a Dég csapatát fogadtuk hazai pályán. Viszonylag korán, már a 4. percben hátrányba került csapatunk, amikor egy vendég támadásnál szabálytalankodtunk a büntetőterületen belül. A játékvezető azonnal a büntető pontra mutatott. A dégi Tóth pedig köszönte szépen, élt a lehetőséggel, és belőtte a megítélt tizenegyest. Sokáig váratott magára az egalizáló gól, ami számtalan helyzet után a 22. percben érkezett meg, ekkor Kertész Dániel egyenlített. Öt perc múlva Balázs Sándor megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A 37. percben Sági talált be, majd még a szünet elött szintén Sági szerzett szép gólt. A szünetben 4:1 volt az állás.

A fordulást követően már csak pár momentuma volt a vizitáló gárdának. A 47. percben Balogh Dániel is feliratkozott a gólszerzők közé. Ez után ismét futószalagon jöttek a gólok. A 51. percben Balázs már két gólnál járt, majd Balogh Imre is betalált. Egy órányi játék után már 7 góllal vezetett csapatunk. Ismét Balogh Dániel jegyzett gólt. 3. perccel később az egyik vendég játékos kézzel ütött a labdába a gólvonalon. Ismét büntető. Horváth Patrik nem hibázott, majd nem sokkal később Somogyi is a hálóba lőtte a zsugát. Aztán két gól között ismét büntetőt kaptunk, ezt azonban védte a kapus. A mérkőzést Mekota találtai zárták le. Jövő héten a sereghajtó Kulcs együtteséhez látogatunk.”

Mezőfalva – Dég 12-1 (4-1)
Mezőfalva, vezette: Bécs Krisztina

Mezőfalva: Orosz – Horváth P. M., Balázs, Kertész (Tonka), Török (Sümegi), Balogh D. (Németh G.), Balogh, Sági (Somogyi), Papp, Mekota, Márok.
Dég: Tóth G. (Horváth P. I.) – Takács, Gál, Kiss Zs. (Talkovics), Megyeri, Borbély, Mózes, Pómizs, Rózsa, Bögyös, Tóth Z.

Gól: Kertész (22.), Balázs (28., 51.), Sági (37., 43.), Balogh D. (47., 60.), Balogh I. (57.), Horváth P. M. (63.), Somogyi (75.), Mekota (83., 85.) illetve: Tóth Z. (4.)

Forrás: Mezőfalvi Medosz SE (Facebook)