Vallejos duplával vezette győzelemre az Iváncsát

NB III

Már az első félidőben eldőlt a pontok sorsa.

Bozai Attila az Iváncsa részéről így írt:

“Hétvégén, hazai pályán a Taksony gárdáját fogadtuk. Tisztában voltunk vele, hogy a vendégek tabellán elfoglalt helyezése csalóka képet mutat, hiszen nyáron minőségi játékosokat igazoltak, ezért egy kőkemény összecsapásra számítottunk. Természetesen hazai pályán nem lehetett más célunk, mint a három pont megszerzése. Balogh és Szellák sérülés miatt nem volt a keretben , Madarász viszont már a kispadon foglalt helyet betegsége után.

Jó mentalitással kezdtük a mérkőzést és 40 másodperc után már megvolt az első gólszerzési lehetőség csapatunk előtt. Ez még kimaradt, de a vezető gólra sem kellett sokat várni. A negyedik percben Killer csúztatását Hujber 13 méterről lőtte kapásból a vendégek kapujába, 1:0.

Továbbra is támadásban maradtunk és szebbnél-szebb akciókat vezettünk, aminek a 18. percben meg is lett az eredménye. Hujber-Fekecs volt a labda útja, a keményen belőtt labdából Vallejos megszerezte második gólunkat, 2:0.

A gól után sem csökkent tempó, folyamatos nyomás alatt tartottuk a vendégeket, akik csak nagyon ritkán tudtak a kapunk közelébe jutni, de ezekben a támadásokban nem volt veszély. Nem úgy mint a mi játékunkban. Sokszor kerültünk az ellenfél védelme mögé, és csak idő kérdése volt az újabb találat. Csapatunk gyorsan, kreatívan, jó tempóban futballozott és rengeteg helyzetet kialakítottunk, de sajnos ezeket egy kivételével el is hibáztuk. A 38. percben Fekecs révén már három gól volt a különbség, 3:0.

Az első veszélyes vendég helyzetre 43 percet kellett várni, ekkor egy szabadrúgást követően hagytak ki a vendégek nagy lehetőséget.

A második félidőt sajnos nem úgy kezdtük, ahogy a szünetben megbeszéltük. Nem volt meg a kellő koncentráció, és az első 10 percben a vendégek is megmutatták, hogy jó csapatuk van. Az 51. percben Szilágyi révén szépítettek, de sokáig nem reménykedhettek a felzárkózásban, mert egy fegyelmezetlenség következtében 10 főre olvadtak, ráadásul néhány perc múlva ismét három gól volt a különbség.

A 62. percben Killer tört be a büntető területre, ahol elkaszálták. A 11-es mögé Vallejos állt és magabiztosan értékesítette, 4:1.

Továbbra is csapatunk uralta a mérkőzést, és több hatalmas helyzetet is kidolgoztunk, de sajnos ki is hagytuk ezeket a lehetőségeket, így az eredmény már nem változott.

Csapatunk egy szenzációs első félidő után, egy tíz perces időszakot leszámítva végig kézben tartottuk a mérkőzést, jó mentalitással, ötletesen, rengeteg helyzetet kidolgozva, közönség szórakoztatóan futballozott, és megérdemelten nyertük meg ezt a fontos mérkőzést! Jár a gratuláció a csapatnak! A Taksony csapatának további sok sikert kívánunk!

Következő mérkőzésünk vasárnap, Dunaharasztiban lesz!”

Iváncsa KSE – Taksony SE 4-1 (3-0)
Iváncsa, vezette: Gál Péter

Iváncsa KSE: Prokop – Killer, Hujber (Király), Varga, Szauter, Fekecs (Nyul), Aradi, Cseszneki, Vallejos (Pintér), Pribék, Domokos. Vezetőedző: Domján Attila
Taksony SE: Iváncsics – Hesz, Kozári (Nádházi), Ghéczy, Szilágyi, Szabó, Patály, Nyéki, Wágner, Gálfi, Nagy (Szalay).

Gólszerző: Hujber (5.), Vallejos (18., 62., 11-es), Fekecs (38.)
Kiállítva: Hesz (56., Taksony)