Drámai meccset játszott a Vajta és a Mezőszilas!

Bajnoki döntőnek is beillő összecsapáson van túl a Horfer csoport két bajnokaspiránsa. A csúcsderbin a hosszabbításban befújt büntető után alakult ki a végeredmény.

A Megye III-as Dél csoport 24. játékhetén a listavezető Mezőszilas kétpontos előny birtokában utazott legfőbb kihívója, a Vajta otthonába. Mivel a vajtaiak egy meccsel kevesebbet játszottak, így ők álltak jobban a vesztett pontok tekintetében a fordulót megelőzően. A Mezőszilasnak mindenképpen győzelemre kellett játszania ahhoz, hogy saját kezébe vegye sorsát a bajnoki címet illetően. A vajtaiak számára egy döntetlen is elegendő volt ahhoz, hogy ne függjön végső sikerük lehetősége más eredményektől.

A találkozó rendkívül erős szélben kezdődött, az első játékrészben a hazaiakat támogatta a zord időjárás. Az első komoly lehetőség egy szabadrúgásból adódott a Vajta előtt, ifj. Kovács Nándor ígéretes lövése centikkel a keresztléc fölött zúgott el. Közel félórányi játékot követően egy szép összjáték végén Kovács Dániel fedezte remekül a labdát a tizenhatoson belül, a vendégek lerántották a támadót. Nagy Károly játékvezető bár közel volt az esethez, mégis továbbot intett, majd miután látta, hogy jelez asszisztense, aki jobb szögből látta az esetet, mégis büntetőt ítélt. A tizenegyest Polyák végezte el, és bár Papp kapus jó felé vetődött, a ladbda mégis utat talált a bal alsóba. A vendégeknek egy komolyabb lehetősége volt, ám Joháczi a helyén volt, és a szünetig megőrizte kapuját makulátlanul. Egygólos hazai előnnyel fordultak a csapatok.

A szünet után a szél támogatta Mezőszilas egyre többször lépte át a félpályát, ám igazán komoly helyzeteket nem tudott kialakítani. Leginkább szabadrúgásokból próbáltak veszélyeztetni, kevés sikerrel. A Vajta könnyedén lezárhatta volna a meccset, ám Sinka nagy helyzetben a gólvonalon álló Mezőszilasi játékost találta telibe, így maradt az 1-0. A vendégek cserékkel próbáltak lendületet vinni támadójátékukba, nem is eredménytelenül. Egy félpályánál eladott labda után gyors kontratámadást vezetett a Mezőszilas, az akció végén Pajor József a tizenhatos bal sarkánál került helyzetbe, lövése a hosszú kapufáról vágódott a gólvonalon túlra, 1-1. Két perccel később jött az igazi hidegzuhany a Vajta számára. Ismét a félpályánál szerzett labdát a Mezőszilas, amelyből jöhetetett az újabb ellentámadás, melyet a félidőben beállt Paulovics góllal zárt, 1-2. Ekkor már nyeregben érezhette magát a vendég alakulat, alig néhány percet kellett volna kibekkelnie. A szilasiak mindent meg is tettek ennek érdekében, időhúzás miatt villant is a sárga.

Az utolsó percben már mindent egy lapra feltéve támadott a Vajta, még a kapus is előre húzódott a hosszabbításban elvégzett szögletre. A sarokrúgást követően egy mezőszilasi játékos kezén csattant a labda, Nagy Károly ezúttal habozás nélkül a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest ezúttal ifj. Kovács Nándor végezte el, és higgadtan a jobb alsóba lőtt, 2-2. A játékvezető ezt követően azonnal lefújta a derbit. Izgalmas, küzdelmes mérkőzésen mindkét csapat előtt adott volt a lehetőség, hogy megnyerje a mérkőzést. A teljes játékidő összképe alapján a hazaiak álltak közelebb a három pont megszerzéséhez, végül azonban megosztoztak a pontokon a csapatok.

A Mezőszilasnak már csak egy mérkőzése van hátra, a még szintén arany esélyes Kulcs együttesét fogadja a hétvégén. A bajnoki cím legfőbb várományosa továbbra is a Vajta, ehhez két “döntőt” kell megnyernie Polyákéknak, egyet a Nagyvenyim otthonában, egyet pedig hazai környezetben a Perkáta ellen. A Kulcs a Mezőszilason kívül a Nagyvenyimmel játszik, ám csak akkor szólhat bele az elsőség dolgába, ha a vajtaiak hibáznak.

Vajta - Mezőszilas (2016/2017)

kép 1 / 16

Vajta – Mezőszilas 2-2 (1-0)
Vajta, vezette: Nagy Károly

Vajta: Joháczi – Szalai, Polyák S., Rupa – Kovács M., Orsós, Tángli G., Sinka – Tóth B. (Bosnyák 73.) – Kovács D. (Kovács N. 83.), ifj. Kovács N.
Mezőszilas: Papp Cs. – Szilágyi, Pajor J., Szilágyi (Pajor G. 63.), Sülyi, Nagy Z., Ferencz (Paulovics 46.), Virág, Bajor (Csendes 60.), Porvázsnyik (Szepesi 70.)

Gól: Polyák S. (28., 11-esből), ifj. Kovács N. (92., 11-esből) illetve: Pajor J. (81.), Paulovics (83.)
Sárga lap: 0-4