Drámai küzdelemben mentett pontot a Cece a Sárbogárd ellen

Szombaton és vasárnap is igazi rangadó hangulat volt Cecén. Az Öregfiúk csapat a listavezetőt fogadta, a felnőttek pedig a Sárbogárddal csatáztak.

A cecei tudósító így számolt be a felnőtt mérkőzésről:
“Vasárnap a második helyezett Sárbogárd együttesét fogadta a negyedik helyen álló felnőtt csapatunk. Mindenki bizonyítani akart a szép számú közönség előtt.

Az első helyzet a miénk is volt, Dascal rúgott kapásból kapura, majd a huszadik percben már 2-0 volt Sárbogárd csapatának, amely akkor nagyon megnyomta ezt az időszakot. Néhányan legyintettek erre a mérkőzésre, ám ekkor jött a feltámadás: folyamatosan alakítottuk ki a helyzeteket. Budai három perc alatt két gólt rúgott, majd Halasi a félidő vége előtt megfordította az eredményt

Volt is nagy öröm, bár tudtuk, hogy a Bogárd a feljutásért játszik, és nem adja fel egykönnyen. Be is aludtunk a második félidő elején, amit két góllal is megbüntettek. Eközben a játékvezető is megkeveredett, biztos a nagy meleg volt az oka, mert négy-öt rossz ítéletével borzolta a kedélyeket, aminek kilenc sárga lap lett a vége – ennek fele szövegért – sajnos. Ekkor Nagy Tamást második sárga után kiállította a sípmester. Már-már elkönyveltük a vereséget, de a védőink kétszer is a gólvonalunkon mentettek, ami tartást adott a többi játékosunknak is. Ennek meg lett az eredménye, mert Berta a 92. percben okosan lőtt egy 18 méteres szabadrúgást a sárbogárdi kapuba. Óriási öröm a hazaiaknál, bánat a másik oldalon. Ez egy igazi rangadó volt, amiről még sokáig beszélnek. Szép volt fiúk, gratulálunk!”

Cece – Sárbogárd 4-4 (3-2)
Cece, vezette: Horváth II. József (Kovács Zoltán, Horváth Marcell)

Cece: Kimiti – Nagy T., Bögyös, Kacz, Bór (Bosnyák), Halasi, Huszár, Budai, Berta, Tölgyes, Dascal (Baranyai). Vezetőedző: Menyhárt Tamás.
Sárbogárd: Barabás – Tóth I. (Simon), Szabó Kurgya, Sebestyén, Lakatos, Bogdán (Mondovics), Kovács D., Pásztor, Szabó A., Czinka, Bognár.

Gól: Budai (25′), Nagy T. (28′), Halasi (45′), Berta (92′) illetve: Kovács D. (5′), Bognár (21′), Pásztor (51′), Czinka (53′)
Sárga lap: 3-4
Kiállítva: Nagy T. (80′, Cece)

A szombati Öregfiúk mérkőzés a következőképpen alakult:
“Öregfiúk csapatunk szombaton mérkőzött meg az első helyezett Enying gárdájával, amelyikben több megye egyes játékos is szerepelt ellenünk. Ez az első félidőben csak a góljaikban látszódott meg, mert a helyzetek és kapufák arányában még vezethettünk is volna. Az ellenfél, már a 12. percben 2-0-ra elhúzott, majd Kun Zsolt rúgott 25 méterről egy nagy gólt a léc alá. Ezután két ziccer, két kapufa, persze, hogy kifelé pattant. Az ellenfél ezeket megúszva folyamatosan átvette a játék irányítását, és elhúzott 4-1-re. Ekkor Klazer Balázs ragasztott egy kapáslövést az enyingi kapuba, aminek egy percig örülhettünk, mert Paluska 50 méterről ívelt a léc alá, amit még mi is megcsodáltunk. A vége 6-2 lett oda, de csapatunk minden dicséretet megérdemel, mert egy magas színvonalú csatában maradt alul. A meccs végén mindenki asztalhoz ült, egy jó pörkölt és néhány tálca sör, üdítő mellet búcsúztak játékosaink az utolsó hazai meccstől. Gratulálunk nekik!”