Dráma: Kiesett a Videoton Baráti Kör a Pázmánd elleni vereséggel!

Bár a zárófordulónak kedvező előjelekkel ugrott neki a VBK, mégis kudarccal végződött a székesfehérváriak szezonja. Az utolsó mérkőzésen pedig jól kezdett a fehérvári gárda…

Viszonylag kedvező helyzetből várhatta a zárófordulót a Videoton Baráti Kör. A székesfehérváriak a bennmaradást érő 14. helyen álltak, azonos pontszámmal, mint a Csákvár II., ám kettővel több győzelmük miatt előrébb helyezkedtek riválisuknál a tabellán Juhászék. A VBK sorsa saját kezében volt, a biztos bennmaradáshoz elegendő lett volna egy győzelem Pázmándon. A pázmándiak nem várták túl jó formában a találkozót, mivel legutóbbi öt mérkőzésükből csupán a Kőszárhegy elleni találkozót tudták megnyerni. A Videoton Baráti Kör ellenben pozitív hangulatban várhatta az összecsapást, hiszen a megelőző játékhéten a Csór ellen hatpontos rangadót nyert.

A Pázmánd számára csupán a presztízs volt a tét, ennek ellenére megszerezte a csapat a vezetést Végh góljával az első játékrész derekán. Hamar jött a válasz Nagy K. révén, sőt, a 35. percben Tornyai találatával már a VBK csapatánál volt az előny. A fehérváriak úgy tűnt, hamarosan lezárhatják a három pont sorsát, biztosítva bennmaradásukat, hiszen a szünet előtt még Tóth S. is betalált, így már 1-3 volt az állás.

A Videoton Baráti Kör és a Pázmánd fordulatos meccset játszott - fotó: Videoton BKE facebook
A Videoton Baráti Kör és a Pázmánd fordulatos meccset játszott – fotó: Videoton BKE facebook

A folytatásban azonban teljesen megváltozott a játék képe, és a Pázmánd ellentmondást nem tűrően rohamozott. Előbb Végh, majd Csernik köszönt be a hazaiak részéről, így egy órányi játék után 3-3 volt az eredmény. A 62. percben Glócz góljával már a vendéglátónál volt az előny. Hiába próbált újítani támadó poszton a VBK, ez sem segített. Sőt, a végén még Végh és Kerkuska találataival tovább nőtt a különbség, a 6-3-as pázmándi siker, valamint a csákváriak győzelme a Videoton Baráti Kör kiesését eredményezte.

A VBK sorozatban második megye kettes szezonjában az előző szezonhoz hasonlóan ismét a kiesést érő, 15. helyen végzett. Kérdés, hogy lesz-e újfent lehetősége Juhászék kiharcolni a másodosztálybeli indulást, elméletileg van esély. A Megye II-es Dél csoportból két együttest kizártak szezon közben, míg a Megye III-as feljutók közül egyelőre a hírek szerint csak a Főnix vállalja 100%-osan a magasabb osztályban való megmérettetést.

Pázmánd – Videoton Baráti Kör 6-3 (1-3)
Pázmánd, vezette: Szabó László.

Pázmánd: Lőrincz – Végh T., Fényes (Hirják), Csernik, Domak (Bajári), Bauer, Kerkuska, Sarok, Czottner (Farkasfalvi), Glócz (Pécsi), Varga V.
Videoton Baráti Kör: Aranyos – Juhász (Jankovics), Szenner (Zahorecz K.), Barna, Tornyai, Nagy K., Balogh Á., Géri (Szabó F.), Sasvári, Tóth S., Nagy V.

Gól: Végh T. (26., 54., 88.), Csernik (59.), Glócz (62.), Kerkuska (90.) illetve: Nagy K. (29.), Tornyai (35.), Tóth S. (40.)