Dráma Felcsúton: Hihetetlen hajrát produkált a Bakonycsernye!

Fejér megye, Fejér Megye II, Utánpótlás

Már-már úgy tűnt, a Puskás Akadémia FC III csapata megszakítja a Bakonycsernye elképesztő veretlenségi sorozatát, tám a hosszabbításban elképesztő dolgok történtek.

A Bakonycsernye tudósítója így számolt be a felnőtt csapat bajnokijáról:
“A felnőtt csapatra egy úgymond “hatpontos” mérkőzés várt. A 2. helyezett Puskás FC III. otthonában, Felcsúton lépetek pályára, ahol végül megosztoztak a pontokon, de hogy…

Változatos, fordulatos, helyenként szép játék, de azért volt időhúzás, “keménykedés”, furcsa játékvezetői döntések is. A hazai csapat hamar megszerezte a vezetést, amit sikerült a szünetig kiegyenlíteni. Fordulás után megint egy kis kihagyás a csapatunknál – 10 perc alatt kaptunk két gólt – amit a hosszabbítás utolsó két percében sikerült csak “kijavítani”. A végeredmény 3-3 lett. Mindhárom gólunkat Ódor Ákos (a képen bal oldalt feketében) szerezte.

Ódor triplázott a Felcsút ellen

Mindenképpen dicséret illeti a csapatot, hiszen megmutatták, hogy tudnak egymásért az utolsó percig – még azon is túl – küzdeni, harcolni. Ezzel a döntetlennel továbbra is megőriztük vezető helyünket és a 6 pontos előnyünket a bajnokságban.”

Puskás Akadémia FC III – Bakonycsernye 3-3 (1-1)
Vezette: Hajdu Balázs

Puskás FC III: Zelena V. – Gajdos (Mérten), Szabó
D., Horváth Á. (Jelinek), Oláh (Sebján), Szabó P. (Kocsis), Tóth A., Komáromi (Harangozó), Farkas J., Királyvári, Gálos. Edző: Szabó Dániel.
Bakonycsernye: Spandler – Mészáros, Schneider, Varga J. (Benis Márk), Kadlecsik (Molnár Á.), Balogh A. (Flórián), Ódor Á., Kovács D. (Csapcsár), Fojtyik, Varga A. (Strommer), Fodor.

Gól: Oláh (6.), Szabó P. (54.), Tóth A. (64.), ill. Ódor Á. (35., 91., 92.)

A Bakonycsernye tudósítója így számolt be az utánpótlás csapatok szerepléséről:
“Az Ifi csapatunk Csóron lépett pályára, ahol – végre – megszerezte első tavaszi győzelmét. Volt miért “törleszteni” a fiúknak, hiszen ősszel a csóri fiatalok győztek Csernyén. A fiúk játékán látszott, hogy bizonyítani szeretnének a két döntetlen után, így már az első percektől igyekeztek irányítani a játékot. Hamar meg is lett az eredménye, hiszen a 12. percben Szabó Lacika, 17 méterről, kapásból, egy szépségdíjas góllal szerezte meg a vezetést. Fordulás után sem változott a kép, mi támadtunk és a szemmel láthatóan elfáradó ellenfél nem tudta megakadályozni, hogy a 85. percben Molnár Ákos, a 91. percben pedig Kalányos Ricsi gólt szerezzen. 3-0-ra nyertek a fiúk és ezzel továbbra is a 2. helyen állnak a bajnokságban.

A serdülő csapatunk is megkezdte a bajnokságot. Mórra látogattak, ahol – továbbra is fenntartom – a bajnokesélyes helyiek már nagyon várták a fiúkat. Nehéz egy ilyen eredményt leírni, de ez is benne van a játékban. 18-1-re kikaptunk. Kicsit “irreális” körülmények között – nagy szél, épp hogy összejöttünk 11-en – játszottunk, de ha ezért a felét le is “tagadjuk”, még a maradék akkor is sok…

Mindenképpen szeretném megdicsérni az ellenfelet, hiszen megmutatták a fiúknak, hogy így is lehet focizni. Végig hajtottak, megharcoltak minden labdáért, egy percig sem engedtek ki s még ami fontos, hogy mindezt végig sportszerűen tették. Azért a mi fiainkat is szeretném megdicsérni – egy kicsit – mert Ők sem folyamodtak alattomos, sportszerűtlen eszközökhöz. Mindvégig a maguk módján és tudásuknak megfelelően játszottak, ami ma ennyire volt elég.”