Az Iszka nagy lépést tett Dinnyésen az ezüst felé!

Az alsóházban tanyázó Dinnyés megpróbálta megnehezíteni a második helyre hajtó Iszkaszentgyörgy dolgát.

Zsinórban három vereséggel a háta mögött pontszerzésre készült a Dinnyés a hétvégén, ám ez cseppet sem tűnt egyszerű feladatnak, mivel ellenfele a hat mérkőzés óta veretlen Iszkaszentgyörgy volt. A dinnyésiek a hetedik helyért vannak harcban, míg az iszkaiak a dobogó második fokára pályáznak, mindkét együttes számára három pontra lett volna szükség céljaik eléréséhez.

A találkozó elején az öltözően maradtak a hazaiak, az Iszkaszentgyörgy ugyanis néhány perc után megszerezte a vezetést Tóth P. révén. A félidő derekán Stumpf növelte kettőre a vendégek előnyét, 0-2 volt a szünetben az állás. A folytatásban gyorsan visszajött a meccsbe a Dinnyés a házi gólfelelős, Pintér találatával, ám a vendéglátók reményei nem sokáig voltak életben a pontszerzés tekintetében. Három perccel góljukat követően ugyanis Szigetvári állította vissza a kétgólos különbséget, melyet a végén Nyers Zs. tovább növelt egy újabb találattal, így a vége 1-4 lett.

Ritka esemény, de mivel az azonos pontszámban álló Dinnyés szolidabb vereséget szenvedett, mint a Főnix ellen nagy pofonba szaladó, a fordulót megelőzően kilencedik Soponya, így a dinnyésiek előreléptek egy pozíciót a tizedikről. Az Iszkaszentgyörgy kihasználva, hogy a Sárszentmihály szabadnapos volt, megelőzte nagy ellenlábasát, és hárompontos előnyre tett szert az ezüstért folytatott versenyfutásban.

Egyre közelebb az ezüstéremhez az Iszkaszentgyörgy

Dinnyés – Iszkaszentgyörgy 1-4 (0-2)
Dinnyés, Vezette: Bíró Dániel.

Dinnyés: Berényi – Kovács T., Pintér, Borbély, Motel, Brakszátor (Mong 87.), Sági, Rácz (Biró 77.), Firgi, Sturcz (Pomázy 63.), Hajdú.
Iszkaszentgyörgy: Guti – Pánczél, Hessl, Tóth P. (Szigetvári 53., Tóth F. 82.), Huszár, Kovács M., Gyarmati, Stumpf (Szabó A. 66.), Répási (Farkas Zs. 66.), Kéri, Nyers.

Gól: Pintér (54.), illetve Tóth P. (3.), Stumpf (25.), Szigetvári (57.), Nyers (81.).

Fotó: Szeglet Imre Pothography