Az Aba nyert a Baracs ellen az “aranycsata visszavágóján”

Az előző szezon végének utolsó mérkőzésén az aranyért vívott egymással az Aba és a Baracs. Akkor a hazaiak nyertek, most megismételte magát a történelem, immáron az első osztályban.

Bor Péter az Aba részéről így fogalmazott:
“A 16. percben Sági József felívelt labdáját Rezes János a 11-es ponttól csúsztatta kapura, Sereg Zoltán bravúrrral mentett szögletre. Majd Sági sarokrúgását Balogh Dávid remekül fejelte a jobb felső sarokba. 0-1. A 24. percben a vendég védelem bizonytalanságát Kulcsár Zoltán használta ki, és a rossz ütemben kimozduló kapus mellett az üres kapuba passzolt. 1-1. Egy perccel később újabb baracsi hibát büntetett góllal a hazai alakulat, Mészáros Sándor passzolt Glócz Zoltánhoz, akinek az első próbálkozását még hárítani tudta Tóth Norbert, a kipattanót az abai támadó a jobb alsó sarokba helyezte. 2-1. Az első játékrész utolsó percében Madácsi Máté 17 méteres szabadrúgása a bal felső sarokba vágódott. 3-1.

A 66. percben Esze Attila jobb oldali beadását Kulcsár bólintotta a baracsi kapuba. 4-1. A 88. percben Ságit buktatta a 16-oson belül Kovács Máté, a büntetőt Rezes váltotta gólra. 4-2.”

Aba-Sárvíz FC – Baracs 4-2 (3-1)
Aba, vezette: Hajdú Balázs

Aba-Sárvíz FC: Sereg – Réti (Kovács M.), Esze A., Tóth R., Lakk – Nyitrai, Esze T., Kovács P. (Pankus), Madácsi (Balogh T.) – Glócz (Sallai), Kulcsár (Csuti). Vezetőedző: Bor József Dezső
Baracs: Tóth N.- Nagy Dániel (Sebestyén), Prókai, Oroszi, Balogh D. – Éliás, Mészáros (Badi K.), Szurma Fülöp – Sági J., Rezes. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gól: Kulcsár (24′, 66′), Glócz (25′), Madácsi (45′) illetve: Balogh D. (16′), Rezes (88′)