Alba Liga: Lassan eldől a feljutó csapatok kiléte

A Four-Trans 10 gólos meccsen harcolta ki a feljutást az Alap A csoportból. A Bádogos 17, az M7 Bistro 12 gólt vágott. A harmadosztályban a Mancz FC tovább menetelt.

Alba Liga Alap A csoport

A két Tóth hozta a meccset a Juniornak a New Dream Team elleni alsóházi rangadón: Bence egy kiugratás után, Balázs pedig szabadrúgásból lőtt gólt. A Four-Trans eközben a csoport rangadóján 6-4-re verte a Kontrákat, így biztos feljutóvá avanzsált.

Az Öreg Sam becsülettel ment, küzdött Fehrer ellen, ám Petruska mesternégyesének is betudhatóan az esélyesebb nyert. A másik pályán papírforma győzelmet aratott az M7 Bistro, Drávucz és Bögyös felváltva rúgdosták a gólokat, ketten együtt 11-et termeltek, az M7 összesen 12 gólig jutott.

A csoport zárómérkőzésén Véghék simázták le a Kutyaütöőket, Tibor hat, Bence két találatig jutott, a Sárépszer így megelőzve riválisát kedvező helyzetből várja az őszi véghajrát.

Fehérvár Junior – New Dream Team 2-0
Four-Trans – Kontrák 6-4
Öreg Sam – Fehrer Hungária 4-8
M7 Bistro – Videoton Baráti Kör 12-2
Kutyaütők – Sárépszer Kft. 1-8

Alba Liga Alap B csoport

A Spiki 4 mezőnyjátékossal kezdte a Csoszifaszik elleni meccset, de ellenfelük volt olyan sportszerű, hogy ők is 4+1-ben álltak fel. Nehezen indult a mérkőzés, helyzet is alig volt, pedig így a terület is adott volt hozzá. Aztán megtört a csend, jöttek a Csoszi gólok. 3-0-át mutatott volna az eredményjelző, ha működött volna, amikor megérkezett két Spiki játékos. De ők sem tudtak segíteni a szebb napokat megélt csapaton, csak kozmetikázni. Csoszifaszik – Spiki 7-3

A Masterplast megszenvedett a csere nélkül kiálló Öreghegy ellen. Főleg azután, hogy az ellenfél szerzett vezetést. Meglepetésre csak az egyenlítésre futotta Nagy Lajoséknak. Ezzel a Szfinxnek adott volt a lehetőség, hogy győzelem esetén pontelőnnyel vezessék a tabellát. Ha az ellenfél nem az az Est Nec Urdel lenne, akikkel halomszámra játsszák egymás ellen a döntetleneket. Mi is lett volna másképp most?

A Triád tartalékosan kapott ki a kiszámíthatatlan Extrémől. A Rolomester nem tudott kiállni a Homeopátia ellen, utóbbi csapat fogja kapni a 3 pontot 5-0-ás gólkülönbséggel.

Csoszifaszik – Spiki 7-3
Masterplast – Öreghegy FC 1-1
Est Nec Urdel – Szfin Autósiskola 2-2
Triád FC – Extrem 0-2
Rolomester.hu – Homeopátia elmaradt

Alba Liga Alap C csoport

A Bádogos edzőmérkőzésnek használva soros bajnokiját simán nyert. A Mástészta – Szépluck volt a rangadó ebben a csoportban. Gyönyörű góllal szerzett vezetést a Szépluck. Csuka mérnöki pontossággal indította Kupcsulákot a jobb oldalon, aki lőhetett is volna egyből kapura. De ő élesen keresztbe lőtte a labdát, mert a hosszú oldalon érkezett Nagy Sándor, aki fél méterről csak a kapuba kellett hogy belsőzzön. Sokáig nem tartott az előny, mert egalizált a Mástészta. Helyzet itt is, ott is adódott a félidőben, de gól már nem esett. Viszont a 23. percben egy mérkőzést befolyásoló esemény igen. Keserüt a saját módszerével szerelték, de ez nem tetszett neki és még keményebben szerette volna visszaszerezni a labdát. A szerelés nem feltétlenül volt szabálytalan, de a szándék igen. Még mielőtt a játékvezető ítélkezett volna, Kupcsulák próbálta helyretenni a dolgokat. Testi erejét is bevetette, de az ellenfelet sem kellett félteni. Lökdösődés alakult ki, de tettlegességig szerencsére nem fajultak a dolgot. Keserü sárgát (2 perc), míg Kupcsulák pirosat (végleges) kapott. A szócsata folytatódott a lelátón is, jól jött a szünet. Vagy pont nem…

A második félidőben Szileszki szépen lőtte ki a hosszú sarkot, majd Meggyes emberhátrányban is ki tudott egyenlíteni. Szileszki saját maga 3. góljával 3-2-re módosította az eredményt, de a Szépluck nem adta fel. Megint Meggyes egalizált. Már csak 10 percet kellett volna kihúzniuk, ráadásul a Tészta idegeskedett is, hogy visszajött ellenfele a meccsbe. Egészen a negyedik gólig, ami végleg megtörte őket. A végén a kapust is lehozva küzdött a Szépluck, de ez megbosszulta magát; könnyed gólokat lőttek a sárgák. Izgalmas derbi volt! Mástészta – Szépluck 6-3.

A Ság győzelmével tartja a második és egyben feljutó helyét, Árkiék a Fortunát verték. A Cselszi kikapott a Városgondnokságtól, míg a B-Team meccse elmaradt. Talán még soha nem fordult elő, hogy Örsi József valamelyik csapata ne tudjon kiállni, de most sajnos a sok beteg miatt ez is megtörtént. A Blackhill könyvelheti majd el a 3 pontot magának.

Bádogos – Alba-Csavar 17-0
Mástészta – FC Szépluck 6-3
Ság Építő – Fortuna FC 5-1
B-Team – Expanzió Blackhill elmaradt
FC Csel-Szi – Városgondnokság SE 3-5

Alba Liga III/A csoport

A Freestyle pontot rabolt a Plébániától, akik általában ritkán veszítenek pontokat. A Freestyle ezzel tartja előkelő 3. helyét. A Kincsesbánya kihasználta riválisa botlását és győzelmével egy pontra megközelítette azt. A Blekk#4 a vártnál nehezebben gyűrte le az Elit Alakulatot.

Freestyle – Szfvár-Öreghegy Plébánia 3-3
Zulu – Győztes Gólig 7-3
Árpád DSE – Respect FC 2-1
Elit Alakulat – Blekk #4 3-5
Betonpartner – Prémium Kincsesbánya 1-4

Alba Liga III/B csoport

Óriási rangadót játszott egymással a Mancz és a Pizzafaló Pizzéria. Előző csapat másfél éve nem kapott ki, sőt pontot sem veszített. Ezt a hihetetlen szériát szerették volna megszakítani Bozaiék, de nem sikerült. Szoros, férfias küzdelemben a Mancz folytatta győzelmi menetelését.
A Iuridica nagy nehézségek árán verte a sereghajtót, míg a Karsai óriási hullámvölgybe került.

Mancz FC – Pizzafaló Pizzéria 2-1
Iurdica FC – Siberia FC Várkörút 4-3
Kalafa SE – Karsei Alba Kft. 3-1
Ivanics Kft. – Alba Dégia elmaradt
U34 – Vérnarancs december 12. 20:00

Alba Liga III/C csoport

Valahogy nem áll össze egységes egésszé a Sóstó CF. Jó játékosokból állnak ugyan, de valami hiányzik. Most a Tekergők profitáltak ebből. Az Akkuker az utóbbi időkben két sorral állt ki, ezen a mérkőzésen viszont csak egy cseréjük volt. De az adok-kapokból így is ők jött ki jobban, Bánfalvi András második félidei teljesítményének köszönhetően. A Full Kilét óriási csatában, 0-2-ről az utolsó percben fordított a K.F.T. ellen és továbbra is százszázalékos.

Lángos FC – J-19 Söröző 4-2
Sóstó CF – Tekergők 4-5
Blackout – Akkuker Bt. 4-5
Full Kilét – K.F.T 3-2
Apukák FC – Kispadra SE 4-6