Alba Liga II/B: Szökik a SÁG Építő, kikapott a Junior

Rangadót nyert a SÁG Építő, mely hárompontos előnyre tett szert az élen. Óriási meglepetésre elszenvedte első vereségét a Fehérvár Junior, és visszacsúszott a negyedik helyre.

Az Alba Csavarnak nem ment túl jól az elmúlt időszakban, zsinórban három vereséget könyvelt el a csapat, így az alsóházba került. A Fehérvár Junior viszont hibátlan mérleggel, egy hét pihenő után várta a két együttes összecsapását. Tavaly mindkétszer a Junior győzött, így revansra készültek az Alba Csavar játékosai. A vezetést a jóval esélytelenebbnek kikiáltott együttes szerezte meg Borbély nem túl erős, helyezett lövésével a félidő derekán. A Junior nagyon megnyomta a félidő végét, és úgy tűnt, csupán idő kérdése, mikor egyenlít, ám az alkalmi kapus, Sági kapuja bevehetetlennek bizonyult, néha talán maga sem tudja hogyan, de mindent kivédett.

A szünet után újabb meglepetés következett: Szabó N. a hatosról védhetetlenül lőtt a keresztléc alatt a hálóba, kettőre növelve az Alba Csavar előnyét. A Fehérvár Junior nagy hajrájáról ismert e bajnokság során, és egy Tóth-Pintér összjáték után vissza is jött a meccsbe a korábbi listavezető, Tóth a hosszúba lőtt, 2-1-re módosult az állás. Egy kettős kiállításra került sor ezt követően: Tresónak kettő, az Alba Csavar játékosának öt percre kellett elhagynia a pályát. Az emberelőnyt azonban nem tudta kihasználni a Junior. Sőt, tíz perccel a vége előtt Csete pofozott közvetlen közelről Hajdú Balázs ketrecébe, eldőlni látszott a három pont sorsa. A további izgalmakról Tóth gondoskodott, aki szinte lemásolva első találatát újból mattolni tudta Berényi kapust. A végén Gimes fejében volt az egyenlítési lehetőség, Tóth szöglete után azonban centikkel mellé bólintott nagy helyzetben. A lefújás előtti percekben Pintért két percre leküldte a pályáról, de ennek már nem volt jelentősége. Alba Csavar-Fehérvár Junior 3-2

A B-Team könnyedén verte a Városgondnokság csapatát, így jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte a tabellán a botló Fehérvár Junior csapatát, és feljött a második helyre. B-Team – Városgondnokság SE 5-3

A Kutyaütők szoros mérkőzést játszott a Kontrákkal. Az esélyesebb Kutyaütők ha nehezen is, de az első félidő derekán megszerezte a vezetést, végül kétgólos különbséggel bezsebelte a három pontot. A kék-feketék feljöttek győzelmükkel a dobogó legalsó fokára, óriási a tömörülés az élen. Kutyaütők – Kontrák 2-0

A forduló rangadóját az FC Csel-Szi játszotta a Ság Építővel. A főként fehérvárcsurgóiakból álló hazaiak eddig mindegyik derbijüket elbukták, csupán a kötelezőket tudták hozni, így a kérdés tulajdonképpen az volt, hogy tudnak-e csatlakozni az élbolyhoz. A listavezető Ság Építő nem adott esélyt ellenfelének a felzárkózásra, és győzelmével hárompontos előnyre tett szert üldözőivel szemben a tabellán. FC Csel-Szi – Ság Építő 2-5

A Respect FC az Expanzió-Blackhill együttesével mérkőzött meg. Tizenhárom gólos mérkőzésen a várakozásoknak megfelelően a vendégek nyertek. Respect FC – Expanzió Blackhill 4-9