Alba Liga II/A: A Szépluck nyerte a rangadót!

Megerősítette első helyét csoportjában a Szépluck, miután szoros mérkőzésen verte az Öreghegy csapatát. Nyolcgólos meccsen nyert a Szfinx Autósiskola.

A nap első mérkőzésén a Szfinx azzal a Rolomesterrel találkozott, aki pontot rabolt az előző fordulóban a Mástésztától. Riegler András újra játékra jelentkezett náluk, erősen befáslizott térddel a szalagsérülése után. A hazaiak a teljes kerettel jöttek, mindenki a fedélzeten volt. A meccset a vendégek kezdték jobban, miután egy eladott labdát köszöntek szépen 0-1. Feljebb tolta a vonalakat a Szfinx, Varga Attila ért fel így a kapu elé és egyenlített nem sokkal később. Egy kapuskirúgást Racskó csúsztatott tovább Bellérnek, aki egy pattanás után a kapuba lőtt. Majd jött még egy hazai gól, így 3-1-gyel vonultak a félidőre a csapatok. Szünet után Kurdi lőtt szépen, ballal a hosszúba. Feljött egy gólra a vendég, de nem kezdett el kapkodni és idegeskedni az Autósiskola. Rottmann percei következtek, előbb a felálló védelemmel szemben rúgott gólt, majd az üres kapuba, miután elhagyta a hatosát Csohány kapus. Eldőlt a meccs. Iszak állította be a végeredményt, 6-2-re nyert a végig hajtó Szfinx.

A másik pályán az előzetes várakozások szerint kevés gólra volt kilátás. Ebből a Triád jött ki jobban és verte az Öreg Sam-et. Triád FC – Öreg Sam 2-1

Az Albapark már az első félidőben lerendezte a Spiki elleni találkozót. Magyar Ferenc hatalmas játékkedvvel játszott, élményszámba menő cselei után szolgálta ki csapattársait. A 4-0-ás térfélcsere után kiengedtek kicsit, a koncentráció sem volt az igazi. 5-6 kapufa is csattant, ha jobban figyelnek, ebből mind gól születhetett volna és nagyobb arányú győzelem. Albapark Étterem – Spiki 5-1

Nem a Győztes Gólig szezonja az idei, sok örömük nem volt eddig. A Renegate ellen sem számíthattak sok jóra. Amíg erővel bírták, szoros volt a meccs, de a végére felőrlődtek és immár hatodszor hagyták el vesztesen a pályát. Győztes Gólig – Renegate AC 1-5

A nap rangadóját a két veretlen csapat játszotta. Az Öreghegynél mindenkit mozgósítottak, hátha el tudják kapni a Szépluckot. A mérkőzés elején nem így tűnt. Letámadott a listavezető, melynek eredményeképp Nagy Sándor elé került a labda, aki a hatosról a jobb felsőbe csőrözte azt. Aztán Tőke, aki egyébként ismét Alba Liga válogatott formában játszott (három éve a Vok-os Karácsonyi kupán volt ez a kezdeményezés, aminek tagja volt) rúgott hatalmas gólt. Négyen mentek három védőre, passz helyett kivárt míg a védők kimozdulnak előle embert keresve, és ballal bődületes nagy gól lőtt a felső sarokba. Érdemes volt nézni a megrökönyödött öreghegyi védőket. Csodálkozás és kétségbeesés ült ki az arcukra a hatalmas gól után. Korán jött a két bekapott gól, de ahhoz nagyon a meccs elején jártunk, hogy innen ne lenne visszaút. Főleg úgy, hogy egy szöglet után Csuka Krisztián válláról a saját kapujába csorgott a labda. Máris visszajött a meccsbe a vendégcsapat. Paprikás volt a hangulat a pályán, és azon kívül is. Az Öreghegy vezetői hívták fel Koszorús játékvezető figyelmét, hogy a Szépluck kapusa Viniczai Ádám gumis stoplisban véd. Cipőt kellett cserélnie meccs közben. Érezhető volt a feszültség a pályán, de a szabályokat betartva küzdöttek a csapatok. Érdekes volt figyelni, hogy Nagy Kornél milyen szépen kapcsolta ki a vendégek gólzsákját, Füri Bélát. Gyorsan teltek a percek, magas színvonalú volt a csata. A második félidőben a bajnokság egyik legszebb gólját láthattuk. Viniczai lőtt fel félmagasan egy labdát Tőkére (volt benne erő rendesen), ő kifordította a belsőjét, éppen annyira tette bele a lábát, hogy annak a sebessége megmaradjon és az a hosszú alsóban kössön ki. Ezzel kettő volt az előny. Ezután talált egy gól az Öreghegy, így izgalmas véghajrára volt kilátás. Az utolsó percben szabadrúgáshoz jutottak Füriék. Béla eddig ötből ötöt kapura lőtt, de ezt élesen inkább testvére, Endre felé. Ő a hosszú kapufánál állva a túl erős lövést fölé-mellé pörgette, pedig egy pontot mentett volna, ha kaput talál. FC Szépluck – Öreghegy FC 3-2

Alba Liga II/A, 5-6. forduló

kép 1 / 7

Az Est Nec Urdel meccsein általában nem esik sok gól. A Mástészta ellen is 0-0-ra állt a találkozó a félidőben. Aztán gyors gólváltás után máris 1-1 állt az eredményjelzőn. A két nagy harcos Lengyel és Molnár is betalált, így lett 2-2 a vége. Ez volt a Tészta harmadik döntetlenje hat meccsből. Mástészta – Est Nec Urdel 2-2