Alba Liga II/B: Rangadót játszott az Expanzió és a SÁG, élre tört a B-Team!

Rendkívül izgalmasan alakult a forduló rangadója, melyen a harmadik helyezett feketehegyiek fogadták a SÁG Építőt. A B-Team fontos győzelmet aratott, át is vette a vezetést.

Az “A” pályán láthatták a forduló rangadóját a kilátogató nézők némi késéssel. A fiatalokból álló Expanzió-Blackhill az első helyezett SÁG Építővel meccseltek. Meglepetésre négygólos előnyt épített ki a feketehegyi gárda, ekkor úgy tűnt, eldőlt a három pont sorsa. A végén azonban nagyot hajrázott a rutinos SÁG, ám ez későinek bizonyult, így csupán 4-3-ra tudott zárkózni Dropkó József együttese, az egyenlítésre már nem maradt idő. Expanzió-Blackhill – Ság Építő 4-3

A másik pályán a dobogóra hajtó Fehérvár Junior a tabella hátsó régiójában tanyázó Kontrákat fogadta. A narancsmezesek már az első percben megszerezték a vezetést, Krár közelről passzolt a hálóba egy kijátszott akció végén. Nagy iramban folytatódott a találkozó, felváltva adódtak lehetőségek a csapatok előtt a gólszerzésre, ám a hálók érintetlenek maradtak a szünetig. A második félidőben egyre inkább a Kontrák vette át az irányítást, és próbált nagy nyomást kifejteni ellenfelére. Konkrét helyzetet azonban nem igazán tudott kidolgozni a vendég gárda, inkább távoli lövésekkel operáltak, a küzdelem dominált. A tüzelés azonban nem bizonyult jó taktikának, hol egy blokk, hol a kapus hárított, újabb gól nem született. Az adatbankba ugyan 0-0 került fel eredetileg, mely napokig nem is változott, végül csak bekerült a pályán elért eredmény is… Fehérvár Junior – Kontrák 1-0

A Kutyaütők a rossz második féléves rajtot a játékvezetők által alapított Respect FC ellen javítottak gólarányukon. Respect FC – Kutyaütők 2-12

20:15-től a “B” pályán a B-Team és az FC Csel-Szi játszott rangadót. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, bármelyik gárda korán vezetéshez juthatott volna. Ez a vendégeknek jött össze, így meglepetésre 0-1 volt a félidő. A folytatásban azonban a jobb erőkből álló hazaiak hamar fordítottak, végül magabiztosan nyertek. A SÁG botlásának köszönhetően a B-Team át is vette a vezetést a tabellán jobb gólkülönbségének köszönhetően. B-Team – FC Csel-Szi 4-1

Az Alba-Csavar a jó második féléves rajtot követően kissé “berozsdásodottnak” tűnt ezúttal, és gól nélküli döntetlent játszott a sereghajtóval. Alba Csavar – Textrade 0-0

25 gól: Kulcsár Zsolt (SÁG Építő)
17 gól: Klémán Péter és Tóth Gábor (B-Team)
14 gól: Rados Gergő (Expanzió-Blackhill)
13 gól: Koltai Tibor (Expanzió-Blackhill) és Zs. Nagy Balázs (SÁG Építő)

A tabella állása a 13. forduló után a következőképpen alakul, hozzátéve, hogy az Expanzió-Blackhill 4-3-as SÁG Építő elleni győzelme, valamint a Respect FC – Kutyaütők találkozó végeredménye nem szerepel a táblázatban: