Alba Liga II/A: Növelte előnyét a Szépluck, őrült meccsen nyert a Szfinx Autósiskola!

A listavezető Szépluck és közvetlen üldözője, az Albapark között öt pontra nőtt a különbség a hétfői játéknap után. A Renegate meglepetésre nem tudott nyerni.

Bikárdi László a következőképp tudósított az Alba Liga II/A csoportjának 13. fordulójáról:
“A Rolomester és a Renegate összecsapása nyitotta meg a 13. fordulót. A vendégek a játékosedző Galambos József nélkül csak egy pontra voltak képesek. Méghozzá úgy, hogy a Rolomester érdemelt volna inkább győzelmet, több kihagyott helyzetük is volt. Ebből talán a legnagyobb, mikoris Riegler egy az egyben vezette a kapusra a labdát, de rossz megoldást választott. Így a vége: Rolomester.hu – Renegate AC 1-1

Ezzel a döntetlennel a Szfinx visszavehette a harmadik helyet. De nem úgy tűnt, hogy ez összejön, ugyanis a 10. percben 2-0-t mutatott az eredményjelző a Spikinek. Az első gólnál nagyon bealudt a hazai védelem, a második gól pedig büntetőből született. Réger fogta ugyan a hetest, de a kipattanót Kovács Balázs begurította. Muszáj volt rákapcsolnia a Szfinxnek, ebben Rottman járt az élen. Egy szabadrúgást lőtt be szépen, majd az ellene megítélt büntetőt is értékesítette. 2-2 volt a szünetben. A második félidőt úgy folytatta az Autósiskola, ahogy az elsőt abbahagyta. Rottman gurította le a szögletet Őrinek, aki a hosszú sarokba lőtt. Jó igazolásnak tűnik a ballábas játékos, ugyanis második meccsén második gólját szerzi. Meg kell jegyezni, hogy sérült ujjal, gipsz-sínben vállalta a mérkőzést a játékvezető engedélyével.

A 3-2-es vezetés után hidegzuhanyként jött a Spiki gólja. Gólszerzőnek Puhnyák van feltüntetve, de a középre gurított labdája Őrin és Iszakon is megpattant, majd a kővé dermedt Réger mellett a kapuba gurult. Ritkán látható, furcsa gól volt. A végig jól védő, és tavasszal katonai kiküldetés miatt az utolsó meccsén védő Réger úgy kapott három gólt, hogy egyikről sem tehetett. Tartogatott még eseményt a meccs hátralévő része: Veress húzta meg a jobb oldalon, élesen kapu elé lőtt labdáját Iszaknak csak a kapuba kellett terelnie 4-3. Aztán volt még kapufa itt is, ott is, de az eredmény nem változott. Szfinx Autósiskola – Spik 4-3.

A Mástészta simán hozta a Triád elleni meccset, hatig meg sem álltak Janovicsék. Triád FC – Mástészta 0-6

Talán érdemes lenne vagy egy egycsoportos másodosztályban, vagy egy rájátszásos bajnokságban gondolkozni, mert az élcsapatok tényleg jó meccseket játszanak egymással.

Így volt ez a csoport első és második helyezettjének meccsén is. Ha az Albapark nyert volna, megelőzte volna a Szépluckot. De mikor Tőke megindult a jobb oldalon és bokából középre tett labdáját Nagy Kornél a kapuba lőtte, kevesebb esély volt erre. Aztán a vendég védelem ajándékozta meg az Albaparkot egy góllal. Viniczai és Horváth A. nem értették meg egymást, ezt kihasználva már csak az üres kapuba kellett gurítania Krizsánnak. 1-1 volt a szünetben, egyenlő erők küzdelme folyt. Aztán egy kiállítás miatt megfogyatkozott a Szépluck (a jegyzőkönyben nem szerepel a sárga), de nem tudta kihasználni az előnyt a „fekete sereg”. Sőt! Nagy Sándor lökésért büntetőt kapott a Szépluck. A sértett viszont a kapusba lőtt, kimaradt a lehetőség. Molnár Attila egyébként jól védett, egy hibája volt csak a későbbiekben is. Aztán Nagy Sándor pár perccel később javított, egy labdát szépen vett át a hatoson belül, befordult vele és szépen lőtt a hálóba 1-2. A másik oldalon Viniczait is meg kell említenünk, úgy tűnt, ma már nem lőnek neki gólt, ha éjfélig játszanak sem. Lábbal volt nagyon magabiztos, mindenhova odaért. Egyszer ment el a lábai alatt a labda, akkor meg kézzel ért le valami hihetetlen módon. Felőrölte ez a Parkot. Aztán jött a már említett Molnár hiba. Feleslegesen jött ki a kapujából, mikor Nagyra íveltek előre egy labdát, ugyanis két védő is volt rajta. Ennek ellenére a csatár kapura csúsztatott, ami addigra üres volt már… Itt dőlt el a meccs és maradt a végeredmény. Albapark Étterem – FC Szépluck 1-3

Kiesési (?) rangadót játszott az Öreg Sam és a Győztes Gólig, ha lenne kieső… László József mesterhármasával és vezérletével simán nyert a vendégcsapat, ezzel Sam bácsika továbbra is az utolsó helyen botorkál. Öreg Sam – Győztes Gólig 1-5

Érdekes felállásban kezdte az Öreghegy a meccset az Est Nec Urdel ellen. Sem Füri Béla, sem Földvári nem volt a kezdőben. Pályán volt viszont a góllövőlista vezetője, Rózsa Csaba. Gál Szabolcs a hazaiak jó reflex-szel megáldott kapusa, szinte minden lövésbe beleért, ami a kapujára tartott. Még abba a fejesbe is, amit Rózsa az egyik bedobás után kapura fejelt. De ez olyan jól volt helyezve, hogy az így is a kapuban kötött ki. A félidő előtt megjött ugyan az egyenlítés, de a meccset az Öreghegy uralta és nyerte is meg. Est Nec Urdel – Öreghegy FC 1-2”

15 gólos: Meggyes Dávid (FC Szépluck)
13 gólos: Magyar Ferenc (Albapark Étterem)
12 gólos: Racskó Martin (Szfinx Autósiskola), Kurdi Milán (Rolomester.hu), Drávucz László (Albapark Étterem)