Alba Liga II/B: Bajnokesélyest vert a Csel-Szi, meglépett a B-Team!

Fejér megye, Kispályás bajnokság

Székesfehérvár városi kispályás bajnokságának II/B jelű csoportjában meglepetésre nem tudott nyerni a SÁG-Építő, így a B-Team a jövő héten akár be is biztosíthatja bajnoki címét.

Az A pályán elképesztő eredmény született az Expanzió-Blackhill és a Respect FC összecsapásán. A feketehegyiek 16 alkalommal zörgették meg a játékvezetők hálóját, eközben hétszer kapitulált védelmük. Átlagosan két percenként potyogtak a gólok, amivel a mérkőzés esélyes a szezon legfurcsább találkozójának különdíjára. Koltai hétszer volt eredményes, Gál és Bocskai triplázott, csakúgy, mint a túloldalon Bakonyi. Expanzió-Blackhill – Respect FC 16-7

A B pályán jóval izgalmasabb meccset vívott eközben a Fehérvár Junior és az Alba-Csavar. Az első félidőben az egyik oldalon Tóth B. előtt adódott két nagyobb gólszerzési esély, egy ízben Borbély mentett a gólvonalról fejjel, egyszer pedig a kapufa segítette ki a vendégeket. A túloldalon Szabó P. játéka volt a leggólveszélyesebb, ám vagy nem találta el a kaput ziccerben, vagy védett Hajdú kapus. A gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben Tóth B. törte meg a gólcsendet, aki lefordult védőjéről, majd a bal alsóba lőtt. Ezt követően a Junior két percig emberelőnyben játszhatott, mivel az Alba-Csavar játékosa, Szabó P. forrófejűségének köszönhetően kénytelen volt kényszerpihenőt tartani. A létszámfölényt ugyan nem tudta kihasználni a hazai csapat, előnyük azonban mégis kettőre nőtt. Szabó F. volt eredményes, aki magabiztosan értékesítette ziccerét, mely Korcz harcos labdaszerzése nyomán alakult ki. Öt perccel a vége előtt tehát eldőlni látszott a három pont sorsa, ám ekkor felpörögtek az események. Szabó N. készített vissza lövésre egy labdát, melyet 10 méterről laposan bombázott Szabó P. a hálóba. A ritkán betaláló, de akkor fontos gólokat jegyző Pintér hamar visszaállította a kétgólos különbséget, aki higgadtan passzolt Kovács Z. lábai között a kapuba. Két perc volt már csak hátra, amikor egy szöglet után Borbély tekert a bal felsőbe. A hátra lévő időben az eredmény már nem változott, parázs meccsen nyert a Junior. Fehérvár Junior – Alba-Csavar 3-2

Következett a Kontrák és a Kutyaütők mérkőzése, ahol nem lehetett egyértelmű esélyesről beszélni a tabellán elfoglalt helyezések ellenére sem. A mérkőzés igazi gólfesztivált hozott, valamint nem mindennapi izgalmakat. A győztes találatot az utolsó percben vitte be a Kutyaütők triplázó támadója, Dudar, a hazaiaktól Kovács S. jegyzett mesterhármast. Kontrák – Kuatyaütők 4-5

A SÁG Építő nagy lépést tehetett volna a bajnoki cím felé, ám ehhez mindenképpen nyernie kellett volna a masszív FC Csel-Szi gárdája ellen. Meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést az első félidő közepén egy szépen kijátszott akció végén. A vendégek a hajrára háromgólos előnyt építettek ki, a SÁG erejéből ezen a napon csupán a szépítésre futotta, így a bajnoki reményeknek alighanem búcsút inthet a SÁG Építő. SÁG Építő – FC Csel-Szi 1-3

Az utolsó mérkőzést a Városgondnokság SE vendégeként játszotta a listavezető B-Team. A legutóbbi játékhét botlását maga mögött hagyva simán nyert a bajnoki aranyérem legfőbb várományosa,Örsi hármat vállalt. Városgondnokság SE – B-Team 2-5