Alba Liga II/A: Tízet vágott a Szépluck, rangadót nyert a Mástészta

A múlt heti pihenő után folytatódtak a küzdelmek a II/A csoportjában. Nézzük, kinek tett jót a szünet.

A Széplucknak mindenképpen, hiszen a vártnál is simábban nyerték a meccsüket. Nagy gólaránnyal és kitűnő játékkal vették a következő akadályt. A Renegate sokáig a legkevesebb kapott góllal büszkélkedhetett, de most nagyon beleszaladtak. Nagy Sándor öt gólt szerzett, ezzel holtversenyben vezeti a góllövőlistát. FC Szépluck – Renegate AC 10-2

A Mástészta is tovább folytatta jó szériáját, Kovács „Janó” hasznos játékkal és élete legszebb fejesgóljával vette ki a részét a győzelemből. A kint álló kapus felett ívelten ejtette a vonal mögé a labdát. Hatot rúgott a csapat összesen, illetve csak ötöt, hiszen Földvári Péter öngóllal segítette őket. A tabellán nagy az űr a Mástészta mögött, úgy látszik az első négy helyezett megvan már a csoportban. Mástészta – Öreghegy FC 6-3

Ide sorolható a második helyen álló, és nagyszerű formában lévő Szfinx is. A mumusukkal játszottak, hiszen az Est Nec Urdelel-lel az utóbbi másfél évben három meccsből háromszor is döntetlent játszottak. A mostani meccs sem indult fényesen, hiszen a hatodik percben az ellenfél vezetett egy takarásból lőtt góllal. A mérkőzést megtekintő Albapark játékosok rögtön a mérkőzést lefújását követelték…  Rottman gólja az egyenlítést, majd Racskó távoli lövése a vezetést hozta meg a hazaiak számára. A félidő után sokáig ez a 2-1 volt az eredményjelzőn. Azért is, mert hosszú gólcsend következett, és azért is, mert a játékvezető inkább csak időmérésre használta a berendezést a második félidőben. Mentségére legyen mondva, hogy a mérkőzést viszont kiválóan vezette. Még azt is észrevette, hogy Racskó szép fejesgólja előtt Orosz rálépett a vonalra, mikor bedobta a labdát. Így a gólt érvénytelenítette. Jött viszont újra Rottman, aki 3-1-re módosította az eredményt. Volt helyzete Molnár Zoliéknak is, de ma ezeket nem tudták gólra váltani. Annál inkább Iszak a másik oldalon, aki szinte minden tavaszi meccsén betalál. Ráadásul sarokkal. Most is így tett Kovács Attila passza után, ezzel beállítva a végeredményt. Szfinx Autósiskola – Est Nec Urdel 4-1

Ugyanez az eredmény született a Spiki meccsén. A két jó formában lévő csapat közül, ők abszolválták a győzelmet. Fodor-Papp mesterhármast ért el. Győztes Gólig – Spiki 1-4

Győzelemben bízhattak a Rolomesternél, hiszen Kurdi játékra jelentkezett. Viszont a mérkőzés nem úgy kezdődött, ahogy azt eltervezték, ugyanis a Triád ragadta magához a kezdeményezést. A Rolo mindig visszajött a meccsbe, a vége pedig pontosztozkodás lett. Triád FC – Rolomester.hu 3-3

Az Albapark simán hozta az Öreg Sam elleni összecsapást, hatig meg sem álltak. Ezzel kereken 100-ra állították a vendégek kapott góljainak a számát a bajnokságban. Albapark Étterem – Öreg Sam 6-1

A góllövőlista élmezőnye:
27 gólos: Nagy Sándor (FC Szépluck) és Rózsa Csaba (Öreghegy FC)
16 gólos: Grega Gábor (Albapark Étterem), Kovács János (Mástészta) és Racskó Martin (Szfinx Autósiskola)