Alba Liga II/B: 12 ponttal továbbra is élen a Junior!

Két százszázalékos csapat maradt a negyedik forduló után. A Fehérvár Junior mellett a B-Team rendelkezik hibátlan mérleggel. A Kutyaütők és az FC Csel-Szi hatpontos rangadót játszott.

Erősen tartalékos kerettel jelent meg a soros bajnoki mérkőzésre a listavezető Fehérvár Junior. Az előző heti csapathoz képest hiányzott Szabó, Krár, Gimes és Denke is. A tartalék pozícióból cserévé lépett elő Hajdu Boldizsár. A találkozó az első félidőben egyenlő erők küzdelmét hozta. A két csapat előtt felváltva alakult ki kisebb-nagyobb lehetőség. A vezetést a Városgondnokság SE szerezte meg, Arany közeli lapos lövése talált utat Hajdu Balázs lábai között a kapuba. A félidőben meglepetésre tehát hátrányban volt a Junior.

A folytatásban aztán hamar egalizált a Junior, az elemében lévő Tresó lőtt a hosszú alsóba kapufás gólt a bal szélről. A Városgondnokság csapata azonban másodszor is magához ragadta az előnyt: Kiss lőtt szorongatott helyzetből kapura, a labda Korcz és Hajdu Balázs között utat talált nagy szerencsével a hálóba. A Junior a szezon során nem először bizonyította, hogy vert állásból is képes fordítani – így történt ez a mai napon is. Előbb Hajdu Barnabás fordult le védőjéről, majd jó tíz méterről lőtt védhetetlen gólt. Tíz perc volt még hátra, az éllovas egyre nagyobb nyomást helyezett ellenfelére. Ennek meg is lett az eredménye, Tresó öt minutummal a lefújás előtt előnyt szerzett a Junior számára.

A hátra lévő percekben kihúzta a Fehérvár Junior kapott gól nélkül, sőt, akár előnyét is növelhette volna. A végén még akadt azért egy nagy esélye a Városgondnokságnak az egyenlítésre, ám egy bevetődő védő menteni tudott, így nem változott az eredmény. Városgondnokság SE – Fehérvár Junior 2-3 (1-0)

A másik pályán két alsóházi csapat, a jobb kezdésben reménykedő Respect FC és a még pont nélküli Kontrák feszült egymásnak. A gólzáporos mérkőzésen végül megosztoztak a pontokon a csapatok. Kontrák – Respect FC 6-6 (3-3)

A Textrade és a B-Team mérkőzésén az esélyeknek megfelelően a B-Team fölényesen diadalmaskodott, és továbbra is százszázalékos. A gólok sorát a minden hájjal megkent Örsi József nyitotta, aki higgadtan húzta el a labdát egy az egyben a kapussal szemben. Ezt követően Klémán fordult le ellenfeléről, majd nagy gólt ragasztott 12 méterről a jobb alsóba. Klémán mesterhármasig, a B-Team pedig hét gólig jutott, amelyre nem érkezett válasz. Textrade – B-Team 0-7 (0-5)

Rangadónak indult a Ság Építő és az Alba Csavar mérkőzése. A múlt héten vereséget szenvedő rutinosabb Ság Építő azonban magabiztosan nyert, Topos duplázni tudott. Ság Építő – Alba-Csavar 4-0 (1-0)

A forduló rangadóját a Kutyaütők játszotta az FC Csel-Szi csapatával. A hatpontos mérkőzést a jobb formában lévő Kutyaütők nyerte. Kutyaütők – FC Csel-Szi 2-0 (0-0)