Alba Liga II/A: Nyitott maradt a bajnoki cím sorsa!

Az éllovas FC Szépluck és a hihetetlen formában lévő Szfinx párharca tovább folytatódik. A kihívó Szfinx 10 gólos meccsen tudott nyerni, a Szépluck találkozója meglepően alakult.

Bikárdi László így tudósított a hétfői játéknapról:
“A 20. forduló az első két helyezett mérkőzéseivel kezdődött. Az A pályán a Szfinx, a B pályán a Szépluck játszott. Amennyiben nyert volna a Szépluck, már bajnoknak tekinthetnénk. Viszont nem így történt, de ne szaladjunk ennyire előre.

A Szfinxben ma nemcsak Rottman, de Őri és Bellér sem tudott pályára lépni. Megérezhették ez a törzsszurkolók, hiszen közülük sem jött el mindenki a mai meccsre. A lelátón helyet foglalt viszont Tieber László, volt válogatott játékos, a Videoton egyik emblematikus játékosa. Ő is azt láthatta, hogy a hiányzók ellenére egy feltüzelt és koncentrált Autósiskola volt ma a pályán. Taktikusan játszottak a veszélyes Renegate ellen, és gyorsan háromgólos előnyre tettek szert. Előbb Racskó lövésébe piszkált bele Orosz, majd Veressel vezették ketten a kapusra a labdát, a harmadik pedig Iszak szokásos sarkazásából esett. Joó Gergő élt egy ajándékkal és szépített. De mielőtt visszajött volna a meccsbe a vendég, Racskó bombázott a kapuba. 4-1 volt a félidő, de ha a játékvezető megadja a Renegate egyik szabályos gólját, akár máshogy is alakulhatott volna a meccs. Történt, hogy egy oldalbedobást kapura dobtak, amelyet Kurucz kapus engedett volna be a kapuba, ugyanis ilyenkor „nem ér” a gól. Viszont valahogy mégis hozzáért, de ezt a játékvezető nem vette észre. Talán ezt kompenzálta a spori, mikor Orosz lökéséért büntetőt ítélt a második félidőben. Juhász János Kurucz lábai közt rúgta be a labdát, pedig nem volt egy jól elvégzett hetes. Racskó nyugtatta meg a kedélyeket újra (5-2), de Balogh révén megint csak két gól volt az előny. Aztán a végén rátett még egy lapáttal a Szfinx és négygólos különbséggel nyert a jól küzdő és a bírói hibákat jól viselő Renegate ellen. Szfinx Autósiskola – Renegate AC 7-3

A Szépluck két fordulóval a vége előtt megnyerhette volna a bajnokságot matematikailag, hiszen győzelmük esetén maradt volna a 8 pont előny. De a masszív Spiki ellen csak egy döntetlenre futotta, ráadásul úgy, hogy Németh Dávid gólja után menniük kellett az eredmény után. Horváth Attila 10 perccel a vége előtt egyenlített. FC Szépluck – Spiki 1-1

A következő fordulóban a Mástésztával játszanak és egy vereség esetén még lesz tétje a Szfinx elleni rangadónak.

Az Albaparkban Krizsán és Grega is duplázott, ezzel járult hozzá a sima győzelemhez. Albapark Étterem – Est Nec Urdel 5-0

A Mástészta többek között Szabó mesterhármasával intézte el a Győztes Gólig csapatát. Makk Attila kapus kapott gól nélkül hozta le a meccset, amihez a jó védekezés is kellett. Kántor Ádám játéka üde színfolt volt. A csapat továbbra is harcban van a dobogóért. Mástészta – Győztes Gólig 4-0

Az Öreg Sam meglepetésre gyorsan a kezébe ragadta az irányítást a Rolomester elleni mérkőzésen. A 4. percben meg is szerezték a vezetést és ez az előny szünetig megmaradt. Sőt, ezt a különbséget Tóth Csaba a második félidő elején meg is duplázta. De visszajött a meccsbe a Rolo, mert Riegler gólja után Heczel egyenlíteni is tudott (2-2). Aztán újra Tóth Csaba percei következtek, két góljára csak Riegler tudott válaszolni, így maradt a meglepetés. Öreg Sam – Rolomester.hu 4-3

Az Öreghegy hosszú idő után tudott győzni, a gólkirályi címre pályázó Rózsa Csaba lőtte csapata összes gólját a mai meccsen. Triád FC – Öreghegy FC 1-4″