Alba Liga II/A: Bajnok az FC Szépluck!

Egy fordulóval a bajnokság vége előtt eldőlt a végső elsőség sorsa az Alba Liga II/A osztályában. Az élen az FC Szépluck zárt, miután véget ért a Szfinx Autósiskola tavaszi menetelése.

Bikárdi László így tudósított:
“Az utolsó előtti fordulójához érkezett a II/A csoportja. A bajnoki cím sorsa nyitott volt, a két lehetséges győztes pont egy időben játszott. A Szfinxnek győzelme esetén és a Szépluck botlása után lett volna még esélye megszerezni a „salátás tálat” az utolsó fordulóban az egymás elleni meccsen.

A Széplucknak volt nehezebb dolga, mert a dobogóra törő Mástészta várt rá. A Szfinxnek a Győztes Gólig legyőzése nem lehetett akadály, ha éppen nem a mumus csapatukról beszélnénk. 19:15-kor indult útjára a labda a pályákon, 6 perccel később pedig gól is esett mindkét helyen. Itt a Mástészta megszerezte a vezetést, miközben a Győztes Gólig is egy ártatlan lövés után ott. Janovics meg is duplázta a Tészta előnyét a 10. percben, bajban lehetett volna a bajnokaspiráns, ha az Autósiskola nem az egyik leggyengébb napját fogja ki. Racskó egyenlített ugyan, de Kemény Zoltánt egy bedobásnál üresen hagyták, ő pedig a hálóba fejelt. Félidőben 2-1-re vezetett a Győztes Gólig, miközben párhuzamosan a Szépluck megfordította az eredményt (3-2). Horváth Attila növelte is ezt az előnyt a második félidőben, de Kovács János két gólja hűtötte le a kedélyeket és a pezsgőt. Az visszakerült a hűtőbe, még nem lehetett bontani (4-4). A másikon a Szfinx is kiegyenlített Orosz Attila révén (2-2), de rögtön rá újabb pofont kapott a csapat. A harmadik ütésből már nem tudott felállni az Autósiskola, itt Hideg József hűtött nevéhez méltóan. A Szfinx 11 meccses győzelmi szériája szakadt meg, pont ott, ahol az elkezdődött. Ez a széria vezetett ahhoz, hogy a csapat harcban legyen a bajnoki címért is. A vereség viszont azt jelentette, hogy akárhogy alakult a másik pályán a mérkőzés, bajnok a Szépluck. Ott pedig úgy alakult, hogy az utolsó percben 5-5-ös állásnál Meggyes még a maguk javára fordította a csatát, mégiscsak jobb ízű a pezsgő egy győzelem után.
FC Szépluck – Mástészta 6-5
Győztes Gólig – Szfinx Autósiskola 4-2

Az Alba Liga II/A osztályának bajnoka az FC Szépluck

Az Albapark győzelme esetén a Szfinx nyakára jöhetett. Krizsán döntött úgy, hogy ne kelljen izgulni, már a második percben kétgólos előnyre tett szert csapatának! Hidegzuhany volt ez az Öreghegynek, nem is találták magukat sokáig. 5-0 volt a félidőben és az egyik gól hűen tükrözte az állapotokat. Egy felívelésbe Drávucz csak beletette a lábát és az a kapuban kötött ki. Még ő kért bocsánatot góljáért. A végére kiengedett az Albapark, de így is simán nyert. Rózsa az utolsó előtti perben lőtt egyet, nehogy veszélybe kerüljön a gólkirályi címe. Öreghegy FC – Albapark Étterem 2-6

A Renegate hosszú idő után nyert, pedig nem is a legerősebb összeállításban léptek pályára. Renegate AC – Triád FC 5-2

Puhnyákkal sokat nyert a Spiki, fontos gólokat, fontos pontokat hozott a csapatnak téli leigazolása után. A hétgólos meccsen hat gól a második félidőben esett. A csapat még a hatodik helyet is megcsípheti. Spiki – Rolomester.hu 5-2

Az Est Nec Urdel beleszólhat még ebbe, mert nyert az Öreg Sam ellen. Sőt nekik az ötödik hely is elérhető az utolsó fordulóban. Est Nec Urdel – Öreg Sam 3-1

Izgalmas lesz az utolsó kör, de a lényeg eldőlt. A Szépluck kiegyensúlyozott és eredményes játékkal megérdemelten lett bajnok.”