Alba Liga II/B: Az utolsó fordulóban dől el a bajnokság!

Nyolcgólos meccsen nyert a listavezető Expanzió-Blackhill, visszatért a győzelem útjára a B-Team, a SÁG pedig parádézott. Papíron két esélyes csapat maradt a bajnoki címre, de csak papíron.

Egy nappal előrehozták a Kutyaütők és az Expanzió-Blackhill rangadóját. A listavezető feketehegyieknek ha a vártnál szorosabb eredménnyel is, de sikerült megnyernie a nyolc gólt hozó összecsapást. Az utolsó a Blackhill a sesereghajtó, eddig még nyeretlen Textrade ellen lép pályára, és ha hozza a kötelezőt, bajnok. Kutyaütők – Expanzió-Blackhill 3-5

Csütörtökön a B-Team játszotta az első mérkőzést az Alba Csavar ellen. Nem meglepő módon a B-Team volt a kezdeményezőbb, a Borbély vezérelte Alba-Csavar – kinek nevét tavasszal rendre hiába keressük a jegyzőkönyvben – kontrákra rendezkedett be. Egy ilyen ellentámadás végén Sági szerezte meg a vezetést. A B-Team stratégiát váltott, Örsi hátra ment a védelembe. Ez a taktikai módosítás bejött a csapatnak, elöl gyorsabb lett az együttes támadójátéka. Gólt mégis a veterán Örsi szerzett, sőt, a félidő hajrájában megduplázta saját maga egy csapata góljainak számát, így a szünetre megfordult az állás. A folytatásban Gurdon góljával hamar eldőlt a pontok sorsa, a végén még Tóth G. és Klémán P. is betalált. A végső sikerhez azonban ez is kevés lesz, a narancs-fehéreknek be kell majd érniük a második hellyel a végelszámolásnál. B-Team – Alba-Csavar 5-1

A Csel-Szi győzelmi kényszerben lépett pályára ezen az estén, hiszen csak abban az esetben maradt esélye, hogy negyedik helyen végezzen. Ennek megfelelően meg is szerezte a Junior elleni találkozó elején a vezetést a csurgói csapat: Veres indította az üres területre bemozgó támadót, aki a kapu torkából nem hibázott. A bekapott gól nem szegte narancsmezesek kedvét. Mezőnyben dominált a Junior, amelynek meg is lett az eredménye. Gimes ment el a jobb szélen, az alapvonalról középre lőtt labdáját Szabó Ferenc kotorta volt csapata kapujába. A szünet után egyre több szabálytalanság történt, inkább a csontzene folyt, semmint a labda muzsikált. A félidő közepén négyérintéses támadással átvette a vezetést a Junior: Tóth B. végezte el a kirúgást, amelyet a hatoson belül Tresó kezelt le. Középre centerezett, ismét Szabó F. érkezett, és a bal alsóba lőtt. Az ex-Csel-Szi csatár mesterhármast is jegyezhetett volna, ám nagy helyzetben hibázott, így izgalmas maradt a végjáték. A Csel-Szi azonban ezen a napon energiáit a támadásépítések helyett a párharcokra helyezte, amely újabb gólt már nem eredményezett. FC Csel-Szi – Fehérvár Junior 1-2

A Textrade előtt az utolsó esély adódott, hogy megszerezze bajnokságbeli első, és egyetlen győzelmét. Erre minden esélye meg is volt a sereghajtónak, hiszen kétgólos előnyben volt még a második játékrész közepén Uszkai duplájának köszönhetően, ám a hajrában egyenlített a Városgondnokság Juhász G. és Arany góljaival – utóbbi találat két perccel a lefújás előtt született. Textrade – Városgondnokság 2-2

A játéknap utolsó összecsapását a Kontrák vívta a borítékolhatóan harmadik helyen végző SÁG Építő ellen. Az első félidő hajrájáig kiegyenlített játék folyt, ám a SÁG már a félidőre háromgólos előnybe került Zs. Nagy mesterhármasának is köszönhetően. A szünet után folytatódott a szakadék szélesedése, végül 10-ig meg sem állt a SÁG Építő. A góllövőlistát vezető Kulcsár duplázott. Kontrák – SÁG Építő 4-10