Alba Liga II/A: Kikapott a Szépluck, feljött a dobogóra a Szfinx Autósiskola!

Komoly meglepetést hozott az Alba Liga hétfői csoportjának őszi szezonzárója. Az eddig hibátlan listavezető botlott, az Albapark viszont hatpontos meccset nyert.

Bikárdi László így tudósított az Alba Liga II/A csoportjának 11. fordulójáról:
“Ahogy az várni lehetett, nagy meccset, izgalmas csatát hozott a Renegate és az Albapark összecsapása. Joó Gergő és Drávucz gyors gólváltásával a 8. percben már 1-1 volt az eredmény. Ezután Galambosnak volt egy nagy helyzete, de fordulásból a hosszú sarok mellé lőtt. Ismét egy Renegate lehetőség maradt ki, ami után a kontrából Grega volt eredményes (1-2). Egy lövőcsel után a bal lábára húzta vissza a labdát, majd lőtt a hálóba. Joó Tibor egyenlítése után mindkét csapat a győzelemre tört. Drávucz léc alá tartó lövése jött vissza a kapuból. Sokan azt hitték, a felső kapufáról pattant vissza a labda, de a játékvezető gólt ítélt (2-3). Nagyon a hazai csapat sem reklamált. Nem úgy egy pár másik vitatható ítéletnél. Sőt, talán még az utolsó percben egy időn túli szabadrúgást is elvégezhettek volna, ha a játékvezető is így gondolta volna… De az eredmény nem változott: Renegate AC – Albapark Étterem 2-3

A Mástészta simán hozta a Spiki elleni kötelezőt. A mérkőzést itt lehet megtekinteni:

Janovics és Lengyel is duplázott, a védelem is jól tette a dolgát. Spiki – Mástészta 0-6

A 11. győzelmére készült az eddig 100%-os Szépluck. Viszont egy nagyon motivált és jó formát kifogó Szfinx volt az ellenfele. Már a mérkőzés elején lehetett érezni ezt az elszántságot. A hátvédsor áttörhetetlen volt, középen Rottman és Veress jól szervezte a játékot. Előbbi góljával a vezetést is megszerezték a félidő közepén. Ettől kezdve a mezőnyben folyt a játék, 0-1 volt a szünetben is. Érdekes helyzet volt ez a listavezetőnek, hiszen még hátrányba sem nagyon kerültek a bajnokságban. Mivel támadniuk kellett, így a Szfinxnek nagyobb területe volt a kontrákhoz. Egy ilyen akció végén a sérülten illetve nem teljesen egészségesen a játékot mégis vállaló Racskó lőtt a léc alá (0-2). Amíg a pályán volt, egy felső kapufát is lőtt. Ebben a periódusban mezőnyfölényben játszott a vendégcsapat, nem tudott mit kezdeni ezzel a Szépuck. Az egyik akciót is csak szabálytalanul tudták megállítani. A labda mögé Rottman állt és a sorfal mellett Matócza kapus hálójába lőtt (0-3).  Volt azért helyzete a hazaiaknak is, de Kurucz – is – nagyszerű napot fogott ki. A 41. percben Nagy Kornél szépített, felcsillant a remény. Sőt abban a pillanatban még jobban, amikor szintén ő már a kapus mellett is elhúzta a labdát. De valahonnan előkerült Orosz és bevetődve elrúgta a gólba tartó labdát. Ez az akarás volt jellemző az Autósiskolára, amivel innen már megtartották ez előnyt, legyőzve az eddig pontot sem vesztő Szépluckot. Meg kell jegyezni, hogy a vesztes csapat minden egyes tagja roppant sportszerűen gratulált ellenfelének. FC Szépluck – Szfinx Autósiskola 1-3

Az „Öregek” rangadóján az Öreghegy a papírforma szerint nyerte a meccsét az Öreg Sam ellen. Rózsa 4 góljával átvette a vezetést a góllövőlistán Meggyestől, aki úgy vezette eddig, hogy csak az első négy fordulóban játszott (!). Öreghegy FC – Öreg Sam 5-1

A Rolomester tartalékosan állt ki az Est Nec Urdel ellen, sem Riegler, sem Kurdi nem játszott. Ez meg is látszott a játékon és az eredményen is. Kaptak olyan gólt is, hogy ketten vezették rá kapusukra a labdát. Győzelmével az Est Nec Urdel nagy szakadékot hagyott maga mögött, hiszen 7 pontos előnyre tett szert a hátsó régióval szemben.
A Győztes Gólig csapatának esélye nyílt ellépni az utolsó helyről. Ha nyertek volna a Triád ellen, megelőzték volna őket. A vége döntetlen lett, de ez mégis elég volt ahhoz, hogy legalább az Öreg Sam-et megelőzzék. Győztes Gólig – Triád FC 1-1″