A Bicske II. a Kajászót is helybenhagyta – FOTÓK!

A bajnoki cím legfőbb várományosa ismét magabiztos győzelmet aratott, s egyre biztosabban lépdel az őszi elsőség felé.

A Bicske tudósítója így fogalmazott:

“Csaknem egy egész lelátót megtöltött a csapatát elkísérő és lelkesen szurkoló kajászói vendégtábor vasárnap délután Bicskén, amikor Földes Gábor listavezető alakulata ismét a kötelező győzelem elvárásával lépett pályára. A kezdőben ezúttal Zabos 0 – Márton 6, Ágoston 6, Vincze 7, Grünfelder 7 – Boros 7, Nitti 6, Szoldáth 6 – Takács 5, Nagy 0, Kovács 6 kapott helyet, míg csereként Fehér 5 (28.p.), Jónás 7 (59.p.), Pásztor 7 (59.p.), Proszammer 0 (67.p.) és Molnár 0 (71.p.) lépett a zöld gyepre, a szokásos narancsszínű mez helyett – lévén a vendégek éppen ilyen szerelésben érkeztek – ezúttal sárgában. Folytatáshoz kattints!

Bajnokesélyeshez méltó játékkal indítottak a bicskeiek, az első félórában nem nagyon tudott kijönni a szorításból a Kajászó és viszonylag korán jött a vezető gól is. Az 5. percben Nitti ismételt szögletei után Boros 15 méteres, nem túl erős lövése utat talált a sok láb között és a bal alsó sarokban kötött ki (1-0). A 16. percben Szoldáth 22 méteres oldalszabadrúgását Vass éppen a kapu előterében várakozó Vincze elé paskolta ki, aki jobbal 6 méterről a kapu jobb oldalába gurított (2-0). A 28. percben a gólkirály-jelölt Nagy Károly súlyosnak tűnő vállsérülése miatt kivált a játékból. Szünetig több nagy bicskei helyzet is kimaradt, az egész mérkőzésen elsősorban Kovács és Takács jeleskedett a ziccerek elpuskázásában.

Aztán a második félidőben ő is megszerezte gólját az 53. percben, ekkor Nittivel játszott össze, aki ziccerben rendkívül önzetlenül passzolt középre és “Róka” 6 méterről begyötörte a kiszolgáltatott Vass mellett a játékszert a kapuba (3-0). A mérkőzés utolsó harmadában – a bicskei cseréknek is köszönhetően – nyílttá vált a játék, a Kajászó is egyre gyakrabban merészkedett előre, gólt azonban mégis újra a BTC ért el. A 91. percben Molnár ugratta ki Pásztort a balösszekötő helyén, aki 10 méterről pontosan lőtte ki a bal alsó sarkot (4-0).

Összességében megérdemelt hazai siker született, a helyzetek alapján minden további nélkül születhetett volna kétszámjegyű végeredmény, de a kiváló napfényes labdarúgóidőben ezúttal hiányzott a koncentráció vagy éppen rossz felé pattant gyakorta a labda. Folytatás jövő vasárnap egy újabb szomszédvár, az Újbarok otthonában 14.30-kor.”