11-es döntött Pázmándon a Csór javára

A minden hájjal megkent Právics lőtte a végül három pontot érő gólt.

A Csór tudósítója így fogalmazott:

“Jelentem, a csapatunk megszerezte első győzelmét idegenben! A műtét tehát sikerült, a páciens is életben maradt. Na, de nem tűnt ennyire rózsásnak a helyzet az egész mérkőzés alatt…

Alapjában véve jónak tűnő pályán kezdődött a mérkőzés. Apró (és nem is annyira apró) kis helyzetecskék jellemezték az első 20 percet, amiben mi jártunk előrébb. Aztán a hazaiak átvették az irányítást. Az első nagy védést Németh mutatta be. Aztán jöttek szinte futószalagon a hazai lehetőségek, meg a csóri sérülések (Katona, Kaufmann). És még a szünet előtt egy lesgólt is lőtt a Pázmánd. Aztán fordulás után a szél mellénk szegődött. De nem jöttek a helyzetek. Míg végül a 60. perc környékén egy véleményes szituáció után a játékvezető büntetőt adott a hazaiaknak. Németh bravúrral védett. Amennyire erőt kellett volna, hogy adjon nekünk ez az esemény, annyira nem sikerült a holtponton átlendülni. Tetszik, vagy sem, de szenvedtünk. Németh újabb védése megint a meccsben tartott bennünket. S, amint a hazaiaknak, úgy nekünk is, a játékvezető megadott egy büntetőt. Azt nem mondom, hogy a semmire kaptuk, de nem érett. Právics értékesítette: 0-1 a 71. percben.

A szurkolók véleménye szerint be kellett volna állnunk védekezni, mert ma nekünk az egygólos győzelem a főnyereménnyel lett volna azonos. És működött is a gépezet. Némethen nem lehetett kifogni, szinte már élete formájában védett. Aztán pályára lépett Budai helyett Vidermann, aki gyakorlatilag az első labdaérintéséből okos gólt lőtt: 0-2

Nem voltunk jók, de nyertünk. És ebben a kőkemény bajnokságban minden pontra úgy van szükségünk, mint Fekete Pákónak egy falunapi fellépésre…