A Fradi-verő 43. Sz. Építők az élen a BLSZ I-ben

Budapest

A korábbi éllovas THSE-Szabadkikötő hatpontos rangadót veszített hazai pályán a RAFC ellen, így két csapat is megelőzte a tabellán. Beszámoló a friss éllovas győzelméről és a forduló eredményei.

A 43. Sz. Építők vette át a vezetést a BLSZ I-ben. A csapat mérkőzéséről így számolt be a helyi tudósító:
“Hűvös, nyirkos, esős, szomorkás szürkület. Ez fogadta a csapatokat szombat délután a Fáy utcában. Viszont számunkra rendkívül fontos mérkőzés következett. A tét nem volt más, mint, hogy győzelmünk esetén jó eséllyel ismét a tabella élén találhatjuk magunkat. A riválisaink ugyanis egymással csaptak össze (THSE-RAFC, Gázgyár-Ikarus). Szóval hiába maradt volna legszívesebben otthon mindenki ilyen időben, játszani kellett és nem is (kis) tét nélküli meccset. A meghatározó emberek közül továbbra sem lehet számítani Kavaleczre, de munkahelyi elfoglaltság miatt Spáth sem lehetett a keretben.

A vendégek az elmúlt évekhez képest jelentősen megfiatalodtak. Csapatuk jelenleg még a szimpatikus vesztes szerepét töltik be a bajnokságban. Zömében hiában játszanak jól a mérkőzéseken, ez a teljesítmény pontokban nem igazán mutatkozik meg náluk.

A mérkőzés akár meglepetéssel is kezdődhetett volna. A 2. percben egy bal oldali vendég akció során, a felívelt labdát Örkényi számította ki rosszul, így az a feje felett a védelmünk mögé került, az ellenfél támadója Virág egy az egybe vihette a labdát a kapusunkra és végül 15 méterről a szöget jól záró Ballába emelte a labdát! Egyből góllal válaszolhattunk volna erre a helyzetre, mert Fodor résbe bejátszott labdájával most Vécsi került nagy ziccerbe. El is vitte a labdát a kapus mellett, de 11 méterről végül a jobb kapufát találta telibe! Az 5. percben ismét a bátran kezdő vendégek okoztak zavart a kapunk előtt. A jobbról befelé húzó Barabás 17 méterről lapos lövéssel a rövid sarkot célozta meg, Balla gyors vetődéssel szögletre paskolta a labdát.

Ezután viszont fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerültünk. Igencsak érett a vezető gólunk. Ami végül a 17. percben meg is érkezett. A vendég térfélen Gergely szerzett labdát, majd tovább tette Vécsinek, aki rárontott a védelemre, majd a 16-oshoz érve a támadást kisérő Mészározhoz passzolt, szélsőnk pedig 10 méterről, a kivetődő kapus felett a jobb alsóba emelt 1:0. A továbbiakban is folyamatos nyomás alatt maradtak a zöld-fehérek. Láthatóan csak idő kérdése volt a következő gól. Ennek ellenére el kell ismerni, hogy bátran és néha szépen is játszott a vendég csapat. Nem vágták el a labdákat, hanem rövid passzos játékkal igyekeztek támadásaikat felépíteni. Más kérdés, hogy ma nem volt könnyű dolguk, hiszen a mieink ellen játszottak 🙂

A 36. percben érkezett a következő találat. Mészáros most visszadta a korábbi gólpasszt Vécsinek. Szélsőnk jobbról cselezte be magát középre, majd csapatkapítányunkhoz játszott, aki egy állítás után 13 méterről nemes egyszerűséggel szétbombázta a bal felsőt 2:0.

A szünetre magabiztos előnnyel vonulhattunk. Jól játszott a csapat és érezhetően bennük volt még néhány gól. A fordulás után nem is sokat kellett várni a következőre. Az 51. percben Dévényi ugratta ki Vécsit, aki a büntetőterületre vezette a labdát, a védője csak kisérte, nem próbálta szerelni, így aztán gólkirály jelölétünk 7 méterről a kapus lába mellett a hosszú, bal alsóba helyezett 3:0. A 61. percben igen szép akció után növeltük az előnyünket. Az egy-két érintős akció végén Gergely balról laposan játszott középre, a hosszún Mészáros érkezett és 7 méterről higgadtan a kapuba helyezett 4:0.

És nem volt megállás. Futószallagon érkezett a következő. A 65. percben Mészáros-Lovász volt a labda útja, felfutó védőnk középre a tisztán érkező Dévényihez játszott, aki 6 méterről nem hibázott 5:0. A 70. percben a csereként pályára lépő Kocsis, némi labdavezetést követően, 24 méterre a vendég kaputól gondolt egyet és lapos lövéssel kilőtte a jobb alsó sarkot 6:0. A hátralévő időben már nem született több gól. Talán említést érdemel még egy sajnálatos eset, a 78. percben a félpályánál Kocsis fordult volna rá egy labdára, de Szirmai megelőzte, viszont olyan szerencsétlenül találkozott a két játékos lába, hogy az FFC kiválósága a földön maradt. Mindenesetre a találkozást kisérő hang (csattanás) ijedségre adott okott. Szerencsére nagyobb baj nem lett a véletlen ütközésből. Ápolás után, egy kis támogatással ugyan, de saját lában (cserével) hagyta el a játékteret a játékos. Jobbulást kívánunk neki!

Esélyeshez méltó, magabiztos, szép győzelmet szereztünk. A THSE-RAFC eredményének (1:2) is köszönhetően (a Gázgyár-Ikarus elmaradt) a tabella élére is álltunk. A továbbiakban a saját kezünkben van a sorsunk. Csak rajtunk múlik, hogy a hátralévő mérkőzéseken az esélyességünket érvényesítve ott is maradunk-e. Legalábbis ami az őszi szezont illeti. Mert az nem lehet kérdés, hogy ez a bajnokság kiegyenlített és az első 5 helyezett közel azonos eséllyel pályázik az első helyre. Viszon érzésben nem lenne mindegy, ha a mieink a tabella tetején telelnének.

Folytatásban az újonc, jelenleg 7. helyezett II. Kerületi UFC-hez látogatunk. A mérkőzés Szombaton 15-óra kezdéssel kerül megrendezésre a Kolozsvári Tamás utcában.”

Dr. Hevesi Tamás: “Ma nem hiányzott belőlünk a könyörtelenség. Magabiztos győzelem volt, egy szimpatikus, játékos ellenféllel szemben. Kezünkben a sorsunk. Ismét rajtunk múlik, hogy a tabella hanyadik fokán telelünk.”

43. Sz. Építők SK – Ferencvárosi FC 6-0 (2-0)
Mészöly Kálmán műfüves pálya, Fáy utca.

43. Sz. Építők SK: Balla 6 – Lovász 7 (Juhász 65′ 6), Örkényi 7, Kóródi 8, Takács 7 (Kocsis 69′ 0) – Mészáros 8 (Kablawi 65′ 6), Szabó 7 (Vernes 69′ 0), Fodor 7 (Demeter 65′ 6), Gergely 7 – Vécsi 8, Dévényi 7 (Kocsis 73′ 0)

Gól: Mészáros (17′), Vécsi (36′), Vécsi (51′), Mészáros (61′), Dévényi (65′), Kocsis (70′)
Gólpassz: Vécsi, Mészáros, Dévényi, Gergely, Lovász
Sárga: Kocsis (78′), Koródi (85′)