Hazai pályán remekelt az Iváncsa

NB III

Ezúttal a Taksony távozott pont nélkül az iváncsai katlanból.

Bozai Attila eképp tudósított:

“A múlt héthez képest kisebb változást kellett végrehajtani, ezért az RKSK ellen megsérülő Szauter Pista helyett Kertai Dani ugrott be, természetesen más pozícióba.

Azonnal támadólag léptünk fel, aminek a 4. percben már meg is lett az eredménye. Egy szemet gyönyörködtető összjáték végén Cseszneki passzából Szellák Soma meglőtte első gólját csapatunkban. 1-0.

Továbbra is támadásban maradtunk, és kis híján kettőre növeltük az előnyünket a 15. percben. Hujber kapott remek labdát, többen beadásra számítottak, de ő beadás helyett lövést választott, és a labda a hosszú kapufáról vágódott ki. Fölényünkre jellemző volt, hogy az első vendég lövés csak a 20. percben találta el a kapunkat. A 44. percben egy újabb nagyszerű, egyérintős csiki-csuki támadás után Madarász tálalt Hujber elé, aki magabiztosan lőtt a hálóba, 2-0.

Egy sajnálatos sérülés miatt( két vendégjátékos fejelt össze, egyiküket mentő szállította kórházba, neki mielőbbi gyógyulást kívánunk) az első félidő 50 percig tartott,aminek a végén Balogh Laci került ziccerbe, de néhány centit tévedett.

A második félidőben már kiegyenlítettebb játékot hozott, a vendégek megpróbálták szorosabbá tenni a mérkőzést. Ehhez a legközelebb a 75. percben jártak, de kapusunk Dániel Csaba bravúrral védte a vendégek 16 méteres, felső sarokba tartó lövését. A nyíltabb játékot játszó vendégek ellen előttünk is nagyobb területek nyíltak, és ha pontosabbak vagyunk, tovább növelhettük volna az előnyünket. A kegyelem döfést végül Aradi ívelése után, Balogh Laci lekészítéséből Folmer Krisztián adta meg, aki okosan pörgetett el a kapus mellett, így háromra növelte előnyünket, 3-0.

A mérkőzésről elmondható, hogy az első félidőben szemre is tetszetősen, nagyon jó tempóban, kreatívan és gólerősen játszottunk. A második félidő már kiegyenlítettebb volt, de győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben, a nagyon szervezetten és keményen játszó Taksony ellen.”

Iváncsa KSE – Taksony SE 3-0 (2-0)

Iváncsa KSE: Dániel – Balogh, Kertai, Hujber (Folmer, 86.), Varga B., Szellák, Aradi, Cseszneki (Berényi, 80.), Pribék, Madarász, Büki (Miklósvári, 64.). Vezetőedző: Domján Attila

Taksony SE: Iváncsics – Meiszter, Hesz, Kozári (Győri, 46.), Szilágyi, Patály (Galambos, 30.), Wágner, Reznek, Tárkányi (Bene, 60.), Sárossy, Tóth Gy. Vezetőedző: Szabados Tamás

Gólszerzők: Szellák (5.), Hujber (44.), Folmer (93.)

Forrás: Iváncsa KSE
Címlapfotó: Varga Luca