NB III

Négy meccsen három pont az Iváncsa mérlege a bajnokságban.

Az Iváncsa tudósítója így fogalmazott:

Két balul sikerült, vesztes találkozót követően mindenképpen javítani akartunk a Szekszárd otthonában. A sérült Fekecs és Bartha hiányában a Dániel – Huszty (Majláth, 69.), Aradi, Kertai, Madarász – Büki, Pribék, Cseszneki (Berényi, 85.), Folmer (Szántó, 46.), Varga B. – Balogh L. összeállításban kezdtünk.

Sajnos már az első percekben látszott, hogy az elmúlt hetek rossz eredményei megviselik a csapatot, hiszen a korábbiakkal ellentétben idegesen, sokat hibázva futballoztunk Szekszárdon is. A találkozó összképére mindemellett igaz volt az is, hogy többet volt nálunk a labda, többet is próbálkoztunk a hazaiaknál, csakhogy a tizenhatos előterébe érve ahogy mondani szokás “elfogyott a tudomány”, komoly helyzeteket nem igen sikerült kialakítanunk.

Vendéglátóink tökéletesen kihasználták védelmünk korai megingását, és egy labdavesztést követően a 12. percben Hegedűs Márk tizenhatoson kívülről leadott lapos lövésével megszerezték a vezetést. 1-0 A szekszárdi csapat ezzel lényegében el is lőtte utolsó puskaporát…

Sokmindent elmond a találkozóról, hogy legnagyobb helyzetünkhöz – ami mondjuk ajtó-ablak volt – a hazai védelem óriási bakija kellett: Balogh a második félidő derekán egy rosszul hazatett labdával kilépett a belső védők közül, egyedül már csak a kapussal állt szemben, ám rossz megoldást választva, a jobb kapufa külső élére helyezett. Mivel több komoly lehetőségünk nem igazán akadt, a hazaiak örülhettek mindhárom pontnak.

Ez volt az a meccs, amikor semmi nem sikerült, ilyen helyzetben pedig a szerencse is ritkán szokott segíteni – Ezúttal sem tette…

Nem vitás, rossz periódusban van a csapat, ám ezen át lehet lendülni! Ebben pedig egy jó eredmény jövő héten az RKSK ellen sokat segíthetne!”

Szekszárdi UFC – Iváncsa KSE 1-0 (1-0)
Szekszárd, vezette: Zirekelbach Péter

Szekszárdi UFC: Lékai, Károly, Füredi, Fejes (Dombi 73.), Csigi (Turi 63.), Nagyváradi, Arena, Dudás, Kvanduk, Budai, Hegedűs (Rácz 88.). Vezetőedző: Kvanduk János
Iváncsa KSE: Dániel – Balogh, Kertai, Varga B., Aradi, Folmer (Szántó 46.), Cseszneki (Berényi 85.), Huszty (Majláth 69.), Pribék, Madarász, Büki. Vezetőedző: Domján Attila

Gól: Hegedűs (12.)

Forrás: Iváncsa KSE