3 pontra az éllovastól az Iváncsa!

NB III

Kihasználta a Pécs botlását az Iváncsa, mivel ha csak egy góllal is, de jobbnak bizonyult a Dabasnál. A piros-fehérek egyértelmű bajnokesélyessé léptek elő!

Az Iváncsa tudósítója így fogalmazott:

“A góllövőlistát 18 góllal vezető Balogh László nélkül kezdett a hazai együttes. Gólkirály-jelöltünk ötödik sárga lapja után járó eltiltása miatt nem lehetett ott a pályán. Az első játékrészben a vendég együttes akarata érvényesült. A dabasiak az első perctől kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést, és irányították a játékot.Domján Attila azonban jól megszervezte csapatunk védekezést, ennek köszönhetően nem is alakult ki komoly gólhelyzet a Dabas előtt.

A második félidőre teljesen megváltozott a játék képe. Büki Baltazár és Majláth Henrik beállításával feljavultunk támadójátékban. A cseréknek is köszönhetően egyre több veszélyes akciót vezetett az Iváncsa. A 68.percben egy tetszetős hazai támadás végén Berényi Balázs kapás lövése kevéssel ment a kereszt léc fölé. Két perccel később a vendégek előtt is adódott egy gólszerzési lehetőség, de Mundi Roland 12 méterről leadott lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Ezt követően még egy hazai kapu elé beívelt labda okozott zavart, de Dániel Csaba a felső léc fölé tolta az előtte felpattanó játékszert – ezzel a vendégek el is lőtték a puskaporukat.

Nem úgy a hazaiak,akik jelezték, hogy nem elégszenek meg az egy ponttal, hanem igényt tartanak mind a háromra! Négy perc alatt két gólszerzési lehetőség is adódott csapatunk előtt, de ezek még kimaradtak. A 75. percben Büki zseniális passzával Majláth lépett ki a vendég védők között, de pörgetése, a jó ütemben kimozduló Scheilinger kapus lábában elakadt. Négy perccel később egy bal oldali hazai szöglet után Aradi léc alá tartó fejesét, bravúrral védte a vendégek portása.

A 81. percben aztán jött a mindent eldöntő találat: egy végletekig kijátszott akció végén Varga Bence centerezését Majláth Henrik 12 méterről védhetetlenül lőtte a léc alá! A hátra lévő időben mindent egy lapra feltéve támadtak a vendégek,helyzet azonban ismét az Iváncsa előtt adódott. A 88. percben még Berényi kapott remek labdát a bal oldalon, a kissé kiszorított helyzetből leadott lövése azonban elakadt a vendég kapusban. A lefújásig már nem változott az eredmény, így Majláth találata döntött a három pont sorsáról.

Nagyot küzdött az Iváncsa és hiába birtokolta többet a labdát a vendég együttes, a második játékrész helyzetei alapján megérdemelt hazai siker született. Ezzel tovább növelte veretlenségi sorozatát Domján Attila együttese, amely már 12 meccses, és megerősítette helyét a tabella harmadik fokán.”

Domján Attila így nyilatkozott:

“Tompábbak voltunk a megszokottnál. Nem volt megfelelő ritmus a játékunkban, ezért nem domináltuk. Úgy gondolom ez a szerdai mérkőzésünknek is betudható, mert egy nagyon jó iramú 90+7 perc volt a lábakban. Labdabirtoklásban fölénk nőttek az első félidőben, de nem igazán jelentettek veszélyt a kapunkra. Az utolsó 30 percben váltottunk, a cseréink nagyon jól szálltak be a játékba és 3-4 komoly helyzetet is kialakítottunk, ellenfelünknek ezzel szemben egy lehetősége volt a gólszerzésre. Ezek a pici győzelmek a szezon végén nagyon értékesek lesznek számunkra!”

Iváncsa KSE – FC Dabas 1-0 (0-0)
Iváncsa, vezette: Gáspár András

Iváncsa KSE: Dániel – Kertai, Kónya, Hauser (Majláth 57.), Imrik (Büki 57.), Berényi, Varga, Fekecs, Aradi, Cseszneki (Szauter 78.), Pribék. Vezetőedző: Domján Attila
FC Dabas: Scheilinger – Crkvenjakov (Takács 61.), Sárközi, Földes, Makrai, Mundi, Fitos, Szkunc (Sándli), Fritz, Eördögh, Csepregi (Kiss V. 25.). Vezetőedző: Kerekes Barna

Gól: Majláth (81.)

Tudósított: Gémesi Zsolt
Forrás: Iváncsa KSE