Véget vetett a Seregélyes a Kisláng veretlenségének!

Kilenc fordulón keresztül nem talált legyőzőre a Kisláng, mely listavezetőként fogadta a Seregélyest. Hiába szerzett korán vezetést az éllovas Willerding révén, a végén a vendégek örülhettek.

A Seregélyes tudósítója így fogalmazott:
“A listavezető Kisláng fogadott minket, eddig a győzelmek mellett volt egy döntetlenjük. Tudtuk hogy nagyon kemény, paprikás meccsre kell számítanunk, és így is lett.

A 6. percben a hazai csapat nagy bedobását követően Willerding a kapuba talált. Ez nem törte meg a csapatunkat, ugyan olyan szervezetten csapatként folytattuk a mérkőzést. Ezen a meccsen a középpálya kapott nagyobb szerepet és nagy többségben ott volt a játék. A 25. percben bedobás volt, de a mi javunkra az ötös magasságában, amit Puszta Attila remekül dobott Németh László fejére aki megcsúsztatta Szurovcsják Lászlónak és a kapuba bólintotta a labdát. Az állás a félideig nem változott.

A második félidőre kellő motivációval és szervezettséggel mentünk ki. A második játékrész hasonlóképpen zajlott, mint az első. A célunk az volt hogy ne kapjunk gólt és ezt sikerült is teljesíteni a remek védőmunkának köszönhetően. A 75. percben 20 méterről jutottunk szabadrúgáshoz amit Zsilovics Dávid a sorfalba rúgott, de a kipattanón ott volt Rácz Gergő aki bal külsővel a hosszúba rúgta a labdát, az állás 1-2!

Az utolsó tizenöt percben a hazai csapat próbálta menteni a menthetőt, de a védelmünk remek szervezettségének és a csapatmunkának köszönhetően nem tudtak gólt szerezni. Ebben még jelentős szerepe volt kapusunknak Ács Róbertnak aki remekül védte le a meccset. Sok jó kontrát vezettünk, de gólt nem sikerült szerezni belőlük pedig több nagyobb lehetőségünk is volt. A játékvezető 3 perc hosszabbítás után lefújta a mérkőzést és megérdemelt győzelmet arattunk. A csapatmunka és a küzdeni akarás egymásért meghozta a gyümölcsét! A csapat jelenleg a 4. a tabellán.”

Kisláng – Seregélyes 1-2 (1-1)
Kisláng, vezette: Nagy Tamás

Kisláng: Kiss N. – Rehák, Willerding B. (Kassai), Árki, Dudar K. – Juhász M., Juhász J., Gergely, Komlós – Dudar E., Varga K. (Lévai).
Seregélyes: Ács – Druzsin, Miklós, Rácz G., Nagy B. (Benczik A.) – Puszta, Szurovcsják L., Ihász Cs. (Dezső), Németh L. – Zsilovics, Princz (Benczik Cs.)

Gól: Willerding B. (6′), illetve Szurovcsják L. (22′), Rácz G. (75′)