Vármegye II: Ezüstérmes a Baracs, bronzérmes a Mór, 18-at vágott az Adony

A Pátka ismét botlott, így nem maradt sansza a bronzérem megszerzésére. Igazolta az Adony, hogy készen áll a Dunaújváros és a Fehérvár II. elleni rangadókra.

Vármegyei II. osztály Észak Felnőtt 25. forduló

A Fehérvárcsurgó és a Vál megosztozott a pontokon. A csurgóiak büntetőből szerezték meg a vezetést az első félidő végén, a váliak pedig 11-esből egyenlítettek a második játékrész elején.

Jól kezdte szezonbeli utolsó hazai meccsét a Magyaralmás, mégsem szerzett pontot. Krajcsovics Péter 5. percben szerzett találatát követően öt perccel a szünet előtt egyenlítettek a herceghalmiak, akik az egyaránt duplázó Gráfel Vilmos és Kinyik Ádám vezérletével fordítani tudtak. Az almásiak az 58. perctől emberhátrányban futballoztak Pap Tibor kiállítását követően.

Magabiztosan nyert a Bakonycsernye Etyeken. Sokáig szoros volt a meccs, aztán a 89. percben Strommer Miklós, majd a 90. minutumban Zsöllei Lázár is betalált.

A papírformának megfelelően nyert a felcsúti együttes Pákozdon. Peringer Marcell 8 perc alatt duplázott, a szünetben már négy góllal vezetett a Puskás Akadémia III. A találkozó két gólváltást követően ezzel a különbséggel ért véget.

A Pátka háromgólos előnyt herdált el a Csabdi vendégeként. A hazaiak a második félidő elején egygólosra csökkentették hátrányukat, majd a 93. percben Schmidt Viktor góljával egalizáltak.

A másik bronzéremre hajtó együttes, a Mór II. viszont nem hibázott. A piros-feketék 5-1-re páholták el azt a Szárt, amely a 48. perctől Iváncsik Viktor kiállítását követően emberhátrányban futballozott.

Vármegyei II. osztály Dél Felnőtt 25. forduló

Izgalmas mérkőzésen nyert a Polgárdi a Sárosd II. otthonában. A hazaiak korán megszerezték a vezetést egy 11-essel, ám végül a vendégek diadalmaskodtak. Simon István és Fövenyi Kristóf is duplázott a meccsen.

A Beloiannisz a triplázó Szalai Pál Viktor vezérletével mindhárom pontot elrabolta Besnyőről. A 60. percben háromgólos hátrányát egygólosra faragta a sereghajtó, ám a végén ismét a Beloiannisz akarata érvényesült.

A Baracs hátrányból nyert Sárszentmihályon. Fontos siker volt ez a baracsiak számára, hiszen így eldőlt, hogy második helyen fog végezni az együttes a szezonzáró eseményeitől függetlenül.

Érdekesen alakult a Seregélyes és a Nagykarácsony meccse. A duplázó Rezes János vezérletével 41 percnyi játék után háromgólos előnyt építettek ki a karácsonyiak. A szünet előtt szépített a Seregélyes, amely végül egy jó hajrával pontot tudott menteni.

Parádézott az Adony Kálozon. Nem túlzás azt állítani, hogy osztálykülönbség volt a két csapat között. A bajnoki elsőséget hetekkel ezelőtt bebiztosító adonyiak 18-at lőttek, miközben egyet sem kaptak. Hamar Erik Viktor és Balogh Bálint Lajos is 5-5 góllal vette ki a részét a sikerből, Bognár Bence pedig mesterhármast ért el. Az adonyiak jövőre olyan csapatokkal mérettethetik meg magukat, mint a kupagyőztes Sárbogárd, valamint az NB III-ból kieső Fehérvár FC II. és a Dunaújváros, hiszen megkapták a vármegye egyes licencet.

A Nagyvenyim magabiztosan nyert Előszálláson. A helyi csapat nem szerzezett gólt, a venyimiek részéről viszont Balogh Dávid már az első félidőben duplázott. A találkozón többször már nem is zördültek a hálók.

Sárosd II. – Polgárdi 3-5 (1-3)
Besnyő – Beloiannisz 2-5 (0-2)
Baracs – Sárszentmihály 2-1 (0-1)
Seregélyes – Nagykarácsony 3-3 (1-3)
Káloz – Adony 0-18 (0-9)
Előszállás – Nagyvenyim 0-2 (0-2)