A Tordas sem állította meg az Ikarus csapatát!

Az újonc Ikarus páros lábbal rúgta be a Fejér Megye I. osztályú bajnokságának ajtaját: zsinórban negyedik meccsüket nyerték a fehérváriak.

A két szezon kihagyás után a Megye I-be visszatérő Ikarus-Maroshegy ezúttal is remekelt. Pedig a Tordas nem ígérkezett könnyű ellenfélnek, hiszen a Bicske sem tudott pályájukon győzedelmeskedni.

A tordasiak ezúttal bő húsz percig tudták megóvni kapujukat a góltól, ám ekkor Kovács Levente fejjel bevette a vendéglátók kapuját. Hamarosan kettőre nőtt a székesfehérváriak előnye: egy labdaszerzést követően gyors ellentámadást vezetett az Ikarus, a végén Dopuda értékesítette a ziccert. Szünetre 0-2-vel vonultak a csapatok.

A második félidő 60. percében Kovács Levenete egy remekbe szabott átadást követően megszerezte saját maga második, csapata harmadik gólját, így már 3-0 volt a Maroshegy előnye. A hajrában nem született több gól, így meggyőző játékkal könnyedén nyert a vendég gárda.

Az Ikarus eddig négyből négy meccset nyert, ám kérdés, mire megy vasárnap a Bicske elleni hatpontos rangadón. A találkozóra Székesfehérváron kerül sor 16:30-tól.

Szárnyal az Ikarus-Maroshegy, zsinórban negyedik meccsét nyerte a fehérvári gárda - fotó: Ikarus-Maroshegy
Szárnyal az Ikarus-Maroshegy, zsinórban negyedik meccsét nyerte a fehérvári gárda – fotó: Ikarus-Maroshegy

Tordas – Ikarus-Maroshegy 0-3 (0-2)
Tordas, vezette: Szabó János

Tordas: Szabó B. – Hermann (Berki), Kun (Kónya), Balassa, Szabó T., Kerényi, Hadnagy, Kiss S. (Rácz), Kőszegi, Barbai, Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor
Ikarus-Maroshegy: Matócza – Kummer, Horváth Zs., Jámbor, Dopuda (Gelencsér), Tóth R. (Szarka), Bencze J., Farkas G., Kovács L. (Szente), Léki, Pongrácz.

Gól: Kovács L. (22., 60.), Dopuda (29.)