Téli Műfüves Bajnokság: Kis híján teljes az eredménysor

Fejér megye

Háromgólos hátrányból állt fel a későbbi bajnok Ercsi, Jerzsabek Borond mesternégyesével kiénekelte riválisa szájából a sajtot. Az Előszállás magabiztosan diadalmaskodott.

Csákvár:

Csákvárról egy elmaradt mérkőzés volt, az ötödik helyért küzdött volna meg a Csabdi és a Pátka, utóbbi csapat játék nélkül nyert 3-0-ra a jegyzőkönyv tanulságai szerint.

Dunaújváros:

Hatalmas drámát hozott a döntő, a Hollywood-i rendezők sem írhattak volna ennél merészebb forgatókönyvet. Bővelkedett gólokban a hetedik helyért vívott mérkőzés is.

Döntő:
2018.02.25. vasárnap 16:00
Ercsi Kinizsi – Mezőfalva 6-5 (2-5)
Gólszerzők: Ivacs Gábor (14.), Szalánczi Gergő (39.),  Jerzsabek Botond (59., 75., 76., 79.) illetve: Móricz Csaba (12.), Sági Roland (22.), Németh László (30., 37.), Balázs Sándor (41.)”

Az Ercsi tudósítója így fogalmazott:
“Hihetetlenül izgalmas drámai véghajrá után nyerte meg az Ercsi a Téli Műfüves bajnokság Dunaújvárosi kiírását miután a döntőben az utolsó 5 percben szerzett 3 góllal múlta felül a Mezőfalva csapatát. Pedig az első félidő után 5:2-re vezettek a piros fehérek, az Ercsi játékosai azonban nem adták fel.” Ercsi Kinizsi – Mezőfalva 6:5 (2:5) Gólszerzők: Ivacs Gábor 14.perc,Szalánczi Gergő 39.perc, Jerzsabek Botond 59.perc 75.perc 76.perc és 79.perc illetve Móricz Csaba 12. Perc, Sági Roland 22.perc, Németh László 30. és 37.perc, Balázs Sándor 41.perc”

Az Előszállás SE Facebook oldalán így tudósított:

“A mérkőzésen “új” kapust avattunk, hiszen ezúttal kapusaink sérülés illetve munkahelyi elfoglaltság miatt nem álltak csapatunk rendelkezésére, így védelmünk oszlopos tagja, Csontos Gábor vállalta a kapus szerepét ezen a találkozón. A mérkőzést jó ritmusban kezdtük, magabiztosan játszottunk. Jó játékunk gólokban is megmutatkozott, hiszen Szalai Szabolcs és Reichardt Bálint találataival már 20 perc után 2-0 volt az eredmény. Az első félidő végén Gergelyfi Mihály 3-0-ra növelte előnyünket. A második játékrész elején szépített ellenfelünk, de ez nem változtatott a játék képén, továbbra is uraltuk a találkozót. Eper Roli,valamint Bálint második gólja pedig kialakította az 5-1-es végeredményt.  Köszönjük a mérkőzésre kilátogató szurkolóinknak a biztatást!

Előszállás SE

Gárdony:

A döntőt március 4-ére vasárnapra halasztották, 12:00-kor kezdődik a Gárdony-Perkáta mérkőzés.

Székesfehérvár:

A Főnix Parkban a hetedik helyért lejátszandó mérkőzésre nem került sor, a Tác-Csősz jelent csak meg, a Dég beérte játék nélkül a nyolcadik hellyel.

Az Ikarus pályán a Kőszárhegy-LMSK mérkőzés maradt el, a lepsényiek nyertek a zöldasztalnál 3-0-ra.

Fotó: Előszállás SE