Szögletből lőtt gólt a Vajta, mely megszerezte első győzelmét!

Fejér megye, Fejér Megye II

Megszerezte első győzelmét a Vajta Rácalmáson. A vajtaiak játékosa, Tóth Balázs szögletből vette be a sereghajtó kapuját, végül magabiztos sikert aratott a Meister-csapat.

A Vajta tudósítója így fogalmazott:

“A Vajta foghíjas kerettel készült a Rácalmás elleni rangadóra: nem állt Meister István rendelkezésére Király Gábor, Tángli Csaba, Csányi Kálmán és a lábadozó Tóth Bence sem. Ennek ellenére a vajtaiak győzelmi reményekkel érkeztek, az elszántság már a kezdő sípszó előtt látszott a vendég játékosokon. Ennek megfelelően alakult a találkozó.

A mérkőzés elején egy gyorsan elvégzett bedobást követően Sinka került ziccerbe, ám nagyot védett a hálóőr. A 14. percben ritkán látható látványos gól született! Történt ugyanis, hogy Tóth Balázs végzett el sarokrúgást a jobboldalról, beadás helyett azonban kapura tekerte a szögletet, amely a meglepett kapus feje fölött, a léc alatt vágódott a hálóba. A vezető gól megszerzése után is támadásban maradt a Vajta. Rupa jobboldalról remekül középre tekert szögletét követően ifj. Kovács Nándor pofozta az üres kapuba a játékszert, bő fél óra elteltével máris 0-2 volt az állás. A szünet előtt Tóth Balázs tört kapura, majd lőtt is, ám e pillanatban hátulról elkaszálták. A szabadrúgást ifj. Kovács Nándor végezte el. A labda a keresztlécről kifelé pattant, a leggyorsabban eszmélő Orsós gólra váltotta a kipattanót, így 0-3 volt a félidei eredmény.

A második játékrész elején a védelem bal oldalán veszített labdát a vendég gárda. A megingást kihasználta a Rácalmás, és Illés – nevéhez méltó módon – értékesítette a ziccert, 1-3-ra zárkóztak a hazaiak. Arról, hogy ne legyenek izgalmak, gyorsan gondoskodott a Vajta. Kovács Nándor jobboldali szögletét Tóth Balázs fejelte 10 méterről a kapu hosszú oldalába, 1-4. A félidő derekától a sorozatos cserék tördelték valamelyest a játékot – a 64. és a 86. perc kötött nyolc alkalommal állt a játék ez okból – ám továbbra is a Vajta dominált, és számos lövéssel megkínálta ellenfelét. A Rácalmás egészen a 81. percig tartotta magát, ám kkor egy szép összjátékot követően Sinkához került a túloldalra a labda, aki elemi erővel küldte azt kapura éles szögből. A pettyes előbb kipattant, ám Szabó kapus pechjére róla került a hálóba, 1-5. A végén még a csereként pályára lépő Handa is betalálhatott volna, ám nem lehetett egyértelműen eldönteni, hogy teljes terjedelmével áthaladt-e a gólvonalon a játékszer, és Krajcsovics játékvezető nem mutatott középre.

Ez azonban nem ronthatta el a vajtaiak örömét, akik először diadalmaskodtak a szezon során. A három pont megszerzésével elkezdett felzárkózni a Vajta a középmezőnyre, jelenleg öt ponttal a 13. helyen áll. A Rácalmás helyzete továbbra is kilátástalannak tűnik, amely 1 ponttal szerénykedik a sereghajtó pozícióban. A következő játéknapon a Vajta a Nagykarácsony ellen növelheti bajnoki egységei számát hazai pályán, míg a Rácalmásra Pusztaszabolcson vár nehéz 90 perc.

Rácalmás - Vajta

kép 1 / 30

Rácalmás – Vajta 1-5 (0-3)
Rácalmás, vezette: Krajcsovics A.

Rácalmás: Szabó I. – Nagy B. (Szakáll 70.), Suplicz, Varga Á., Juhos (Hír 79.), Decsi, Németh P. (Fodor 83.), Szeitz, Tömöri (Somogyi K. 64.), Illés, Boross (Szabó Z. 67.). Edző: Boncz Gábor
Vajta: Szalai, Orsós, Polyák, Sinka, ifj. Kovács N. (id. Kovács N. 77.), Kovács D. (Móri 82.), Mészáros G., Tángli, Tóth B. (Handa 86.), Rupa, Joháczi. Edző: Meister István

Gól: Illés (52.) illetve: Tóth B. (14., 54.), ifj. Kovács N. (32.), Orsós (45.), Sinka (81.).