Sárszentágota-Dinnyés: Harcos meccsen egy gól döntött!

Küzdelmes, hajtós, számos vitatott helyzettel tarkított mérkőzést játszott a Sárszentágota a Dinnyéssel. Ruff játékvezető nem volt éppen a helyzet magaslatán a két tudósítás alapján.

A Sárszentágota részéről Nagy Dávid szakosztályvezető így fogalmazott:
“Esős, szeles időben kezdődött a mérkőzés. Nagy fogadkozás volt az öltözőben, hogy megtörjük a bajnokságban a hazai átkot. Itthon eddig minden meccsünket elvesztettük 1-0-ra.

Az első 20 percben adódott előttünk 2-3 helyzet, az ellenfél védekezésre kényszerült. Aztán ahogy az lenni szokott, a vendégek megszerezték a vezetést. Egy szabálytalanságot követően megszerezte a vendégcsapat a labdát és Brakszátor egy gyönyörű lövéssel megszerezte az előnyt a vendégeknek. Innentől kezdve a Dinnyésiek kontrákra rendezkedtek be, és húztak egy vonalat 35 méterre a kapujuk előtt.

A második félidőre egy még vérmesebb csapat jött ki a részünkről meg is lett az eredménye. Reichardt – Matányi – Reichardt kényszerítő után Reichardt fordult volna a kapussal szembe, de hátulról felrúgták, a játékvezető továbbot intett. Három perc múlva egy felívelt labdát Reichardt a kapunak háttal mellel átvette a labdát és egy ollózó mozdulattal olyan 30 méterről a felső lécet találta telibe. Öt perc múlva egy lerántás után is tizenegyest kellett volna ítélni, ekkor is néma maradt a síp.

Sajnos ezen a mérkőzésen is csak helyzetekig és hat kapufáig jutottunk, amiért nem adnak három pontot.  Az utolsó húsz percben nyolc szögletet rúgtunk, és egy meg nem adott szabályos gólt, amit a gólvonal mögül sikerült kirúgni. Elfogultság nélkül kijelenthetem, hogy a csapat sokkal jobb volt az ellenfélnél, többet tett a győzelemért de ma ezért nem adtak három pontot. A hazai Átok továbbra is tart!”

A Dinnyés tudósítója kissé másképpen látta a mérkőzést:
“A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, ám a masszív dinnyési védelmen nem találtak rést a sárszentágotai játékosok. A vendéglátók labdabirtoklási fölényüket nem tudták gólra váltani, távoli lövéseikben nem volt valódi veszély, a szögletek után pedig rendre fel tudtak szabadítani a dinnyési védők, egy ízben pedig a kapufa segítette ki őket.

A kontrákra berendezkedő Dinnyés több veszélyes ellentámadást vezetett, a félidő derekán aztán vezetést is szerzett. Egy kemény ütközést követően labdát szereztek a vendégek, majd Brakszátor került helyzetbe, aki a tizenhatosról erősen lőtt kapura, a megpattanó lövés védhetetlenül vágódott a bal alsóba. A szünetig akár meg is duplázhatta volna előnyét a Dinnyés, Pomázy a kint álló Golenya fölött jó 40 méterről megpróbálta átemelni a labdát, ám az a bal kapufáról kifelé pattant.

A második játékrészben még nagyobb elánnal próbált támadni a Sárszentágota, mely hosszú kispadjának köszönhetően számos friss embert is bevetetett, igaz, a játékvezető csak két hazai cserét tudott elkönyvelni… Rengeteg szögletet kiharcolt a vendéglátó, ám ezek után nem tudott a kapuba találni. A hazaiak egyik legnagyobb lehetősége Reichardt előtt adódott, aki a tizenhatos vonaláról ollózott kapura, ám labdája a keresztlécen csattant. Két alkalommal büntető gyanús helyzet után reklamáltak vehemensen a hazaiak, ezek közül az egyik valóban tizenegyesnek tűnt, ám Ruff játékvezető sípszava néma maradt, aki a mezőnyben is számos esetben meglehetősen furcsán ítélt.

Bár valóban nagy erőket mozgósított a Sárszentágota, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a vendégek előtt is adódott esély a gólszerzésre, nem is egy. Borbély óriási helyzetben lőhetett tisztán, de harmadik kapura lövéséből sem lett gól, majd Brakszátor viharzott el a jobb szélen, mindenkit lefutott, ám ziccerben nem tudta Golenyát mattolni, aki bravúrral védett.

A végén óriási lehetőséget hagyott ki a Sárszentágota, a kapu előtti kavarodásból szerencsésen jött ki a Dinnyés. A végén aztán Golenya kapus is előre húzodott az egyenlítés érdekében egy szögletnél, ám majdnem a kontrából született gól. Ezt egy durva szabálytalansággal akadályozta meg egy sárszentágotai játékos, Brakszátort hátulról felvágva, ám Ruff István úgy ítélte meg, ezért semmilyen lapot sem kell kiosztani. Egy döntetlen szagú mérkőzésen megharcolt a Dinnyés a három pontért, és a szerencse is mellé szegődött.

Érthetetlen, hogy Ruff játékvezető milyen szisztéma alapján ítélte meg a szabálytalanságokat ezen a napon, és miért nem nyúlt gyakrabban a sárga céduláért. Arra pedig semmilyen magyarázat sincs, hogy miért nem tudta elkönyvelni a cseréket, hiszen a hazaiak legalább négyszer cseréltek, a vendégeknél Brakszátor pedig végigjátszotta  a mérkőzést, Molnár László pedig a pályára sem lépett, ellentétben a jegyzőkönyvben szereplő adatokkal. Elvárható volna, hogy a feketén, fehéren feljegyezhető dolgokat legalább nagyjából fel tudják vinni a jegyőzkönyvbe a játékvezetők még megye hármas szinten is.”

Sárszentágota – Dinnyés 0-1 (0-1)
Sárszentágota, vezette: Ruff István

Sárszentágota: Golenya – Matányi, Fazekas, Nagy Zs., Budai – Virág F., Grigóliáth, Knapp, Virág L., – Reichardt , Rácz.
Csere: Sinkovits, Fövenyi, Kiss J., Nagy D., Horváth, Kálmán
Dinnyés: Berényi – Hajdú, Rédl, Pomázy, Kovács T. – Motel (Kincses), Tóth B., Borbély, Csicsári (Korponai) – Pintér, Brakszátor. Vezetőedző: Kovács András

Gól: Brakszátor (27′)