Rangadót játszott Pátkán a Mány!

Fejér megye, Fejér Megye II

A Pátka és a Mány a közelmúltban óriási versenyt futott a bajnoki címért. A két csapat kerete azóta alaposan kicserélődött, ám a találkozó presztízs értéke mit sem csökkent.

A Mányi TK facebook oldalán a következő tudósítás jelent meg:

“A hétvégén megkezdődött csapatunk számára, a 2017/18. évi bajnokság! Izgalommal, és várakozással telten indultunk el a pátkai derbire, mivel nem ismertük ellenfelünket, a megyei I. osztályból visszanevezett Pátka csapatát, hiszen majd az egész keret kicserélődött a nyáron, Buda Józsi bácsi csapatában. Mi sokat erősödtünk, masszívabb lett a csapat tengelye, játékosabb, érettebb lett a keretünk, ennek ellenére ki-ki meccsre volt kilátás.

Támadó szellemben kezdtük a találkozót, hiszen az alapfelállásunk nem változott, csupán Mohácsi Geri hiányzott a védőfalból: Viktor védett, a védősor tengelyét Kun Gyuri és Herczeg Laci alkották, a két szélén Csitári Geri és Antoni Laci igyekezett belépni a támadásokba; a klasszikus 6-os szerepet Rimele Dávid igyekezett jól megoldani, Marci volt a másik belső középpályás; Bencze Zsolti a játékmester; a csatársor két szélén Jakab Tomi, Méhész Beni; centerben pedig Pál Zoli alkotta. Kiegyenlítetten kezdődött a játék, hiszen a mi helyzeteink mellett, Bobory Balázs fejesei jelentettek veszélyt a kapunkra. Aztán a 9. percben Zolit lökték fel a büntetőterületen belül, és a sértett magabiztosan lőtte be a vezető gólunkat (1:0).

Mezőnyjáték, és mányi fölény jellemezte a következő perceket, ennek ellenére, a lelkesen játszó pátkai csapat is (elsősorban pontrúgásokból) többször veszélyeztetett. A 21.percben, a rutinos Bobory a harmadik lehetőségét már nem hibázta el: rosszul helyezkedő védőink mellett fejelt, szöglet után a kapunkba (1:1). A gól után nem változott a játék képe, a mieink céltudatosabban, de sok hibával igyekeztek dűlőre vinni a dolgokat, viszont egyelőre nem volt fogás a hazaiak védekezésén. A 31. percben Csitári Geri remekül lépett be a támadásba, jobb oldali védőnk középre centerezett, amit a jól érkező Radovics Marci vágott a kapuba (2:1). Szép támadás volt!

Szünet után Pál Zoli igyekezett rendezni a sorokat, türelmes játék folyt a pályán, igyekeztünk becsülni a labdát, ez az apróbb hibák ellenére működött is. A 67. percben Herczeg Csabát, a hazaiak védőjét, 2. sárga kártyával kiállította, az amúgy jól vezető Wehovszky spori, és érezni lehetett, hogy itt eldőlt a mérkőzés. A hazaiak már nem igazán tudtak felérkezni a kapunk elé, gyors támadásainkban pedig végig benne volt a gólszerzés lehetősége. A 71. percben aztán végképp eldőlt minden, a lelkesen játszó, nagyon akaró, de olykor belehibázó Méhész Beni, remek ütemben ugratta ki Pál Zolit, aki rutinosan becsapva a kapust, megszerezte 3. gólunkat.

Összességében egy jól játszó, mindenkire veszélyes, és csiszolódó Pátkát sikerült két vállra fektetnünk, a látottak alapján megérdemelten! Sok sikert kívánunk Buda Józsi bácsi a folytatáshoz, jó kis csapat lesz a Pátka, ha beérik a munka! A mieink is jó úton járnak, nyilván picit most előrébb, de a játékon még van mit csiszolni!

Gratulálnunk a csapatnak a remek idénykezdetért, elsőre biztató volt! Szombat újabb nagy csata, a tavalyi bajnok Bakonycsernye érkezik, de reméljük tovább tudunk haladni a megkezdett úton! Azon leszünk…

Pátka – Mány 1-3 (1-2)
Pátka, vezette: Wehovszky Gergő

Pátka: Keserű – Gárber, Krár (Kántor), Tóth P. (Osváth), Horgos, Hollósi (Samu), Rózsa, Csincsa, Bobory (Borsos), Tóth Á., Herczeg Cs.
Mány: Sátori – Rimele, Csitári, Kun, Bencze, Pál Z., Jakab (Budai), Radovics (Szabó L.), Antoni, Herczeg L., Méhész.

Gól: Bobory (21.), illetve Pál Z. (9., 71.), Radovics (31.)
Kiállítva: Herczeg (67., Pátka)