Právics és Balaskó indulhat a BL-ben!

A Csór gólzsákja és a legutóbb Baracson futballozó korábbi NB I-es labdarúgó hamarosan Európa legjobbjai ellen mérettetheti meg magát.

Az Országos Minifutball Liga döntőjére Székesfehérváron, a Főnix FC pályáján került sor. 144 együttes közül 8 csapatosra szűkült a mezőny a finálé napjára, a legjobb három pedig az Európai Bajnokok Ligájába kvalifikálhatta magát.

A Mé-Szi Frucht Kft csapatában a Csóron futballozó gólzsák, Právics Krisztián, valamint a korábbi NB I-es labdarúgó, az Ercsi és a Baracs gárdájánál is megfordult Balaskó Iván is pályára lépett.

A két Fejér megyei kötődésű labdarúgóval megtűzdelt Mé-Szi Frucht az A csoportban győzelemmel kezdett, majd egy döntetlent és egy vereséget könyvelhettek el Právicsék. A kvartett harmadik helyén jutottak tovább, a negyeddöntőből 2-2-es döntetlen után büntetőkkel jutottak a legjobb négy közé. Az elődöntőben ugyan 5-0-ás vereséget szenvedtek a későbbi ezüstérmes Aramis SE-Mad Dogs alakulatától, ám a bronzmérkőzést megnyerte a Mé-Szi Frucht, így jogot nyert a csapat, hogy induljon az Európai Bajnokok Ligájában. A torna szeptember 23-25. között kerül megrendezésre Szlovéniában, Maribor városában.

meszi160816
Právics Krisztián és Balaskó Iván indulhat a BL-ben

Právics Krisztián három góllal a zárta a nyolc csapatos döntőt. Érdekesség, hogy a torna kapusa – igen, kapusa – Balaskó Iván lett. A tornát a Szigetszetmiklós BE4PRO nyerte.