Pontot szerzett az Aba a Tordas ellen!

Fejér megye, Fejér Megye I

Izgalmas mérkőzést játszott egymással a tabella második feléhez tartozó újonc Aba-Sárvíz és vendége, a Korolovszky Gábor vezette Tordas.

Az Aba-Sárvíz tudósítója így számolt be a mérkőzésről:
“A 3. percben Kerényi Tamás eladott labdáját Gyuricza Kornél szerezte meg, sarokra tartó lövését Kires Attila védte. Az 5. percben Nyitrai Dániel hazatett passzánál Sereg Zoltánt tréfálta meg a pálya talaja, Szmok Gergely közeli lövésénél nagyot mentett a gólvonalon helyezkedő Tóth Richárd. A 10. percben egy szépen kijátszott tordasi támadás végén Vörös Ferenc átadását Szmok Gergely vágta 10 méterről fölé. A 15. percben Madácsi Máté 22 méteres szabadrúgása alig szállt a jobb kapufa mellé. A 19. percben Szmok Gergely szlalomozott az abai védők között, középre tartó lövését Sereg Zoltán ütötte ki. A 31. percben Esze Tibor hozta helyzetbe Gyuricza Kornélt, a támadó lövését magabiztosan fogta Kires Attila. A 37. percben Madácsi Máté bal oldali beadását Gyuricza Kornél csúsztatta a vendég kapus kezébe.

Az 47. percben Madácsi Máté veszélyes bal oldali beadása kipattant Kires Attiláról, Csuti Dániel lövésébe belevetődött a kapus, majd a védők felszabadítottak. Az 51. percben Lakk Péter éles szögből lőtt, Kires Attila védett, a kipattanót Kovács Péter 5 méterről lőtte fölé. Az 55. percben Pongrácz Péter 18 méteres bal lábas lövését hárította Sereg Zoltán. Az 57. percben Kun Bálint bal oldali beadását Pongrácz Péter csúsztatta mellé. Az 59. percben Gyuricza Kornél alapvonal mellől leadott lövését szép mozdulattal védte Kires Attila.  A 65. percben Madácsi Máté 25 méteres sarokra tartó szabadrúgását tolta szögletre Kires Attila. Madácsi Máté sarokrúgását Kires éppen Esze Attila fejére ütötte, aki egyből bólintott a hálóba, 1-0.

A 70. percben Glócz Zoltán remekül tette középre a labdát, Kovács Péter lövését bravúrral mentett Kires Attila. A 80. percben Pongrácz Péter ment el a bal szélen, remek beadását Szmok Gergely lőtte kapásból a hálóba, 1-1. A 82. percben Balassa Szilveszter bombáját ütötte a mezőnybe Sereg Zoltán.  A 85. percben Madácsi Máté 17 méteres pontrúgása alig csapódott a léc fölé. A 89. percben Pongrácz Péter szögletét követően Sereg Zoltán két hatalmas védést is bemutatott, így maradt a döntetlen.

Jók: Sereg Zoltán, Tóth Richárd, Esze Attila, illetve Szmok Gergely, Pongrácz Péter.”