Pátka: Rózsa mesterhármasával megvan az első győzelem!

A Pátka valósággal kiütötte a Velencét, ezzel története első Megyei I. osztályú győzelmét szerezte meg. A velenceiek kevesebb, mint húsz perc után emberhátrányba kerültek.

A Pátka tudósítója így fogalmazott:
“Nem kellett sokáig várni az első hazai gólra, mert a 13. percben Füri Endre beívelését Rózsa Bálint bólintotta a kapus mozgásával ellentétesen fejelve a labdát a hússzú sarokba, 1-0. A 19. percben egy rosszul hazagurított labdát fülelt le Takács Viktor, majd iramodott volna vele a kapu felé, ha Pintér Benedek le nem rántja egy piros lapért cserébe. Ezzel a mozdulattal meg is pecsételődött a vendégcsapat sorsa, akik hetven percet emberhátrányban focizva főleg a védekezésre rendezkedtek be.

A 32. percben Takács V. egyéni akcióból növelte az előnyt, majd öt perc múlva Rózsa B. húzott talppal Loncsár András elé egy átadást, aki a kapust is elfektetve alakította 3-0- ra a félidei eredményt. A szünet után a remek napot kifogó Rózsa B. az 55. percben belsőzött a rövid sarokba, majd a 61. percben Takács V. beadását fejelte az üres kapuba. A 6-0-ás végeredményt Csikesz László állította be negyedórával a vége előtt. A Pátka SK története első győzelmét aratta a megye legfelsőbb osztályában.”

Pátka – Velence 6-0 (3-0)
Pátka, vezette: Stumpf Tamás

Pátka: Csikesz P. – Orosz, Kővári B. (Rothauszki), Rózsás, Füri – Fülöp, Farkas G. (Csikesz L.), Loncsár, Nagy F. (Szakács) – Rózsa B., Takács V. Vezetőedző: Takács Viktor
Velence: Bostyán – Csókás (Metzger), Harmati, Rakonczay, Pintér B. – Barabási, Gulyás-Kovács (Nagy D.), Lantos, Gémes (Balla D.9 – Horváth B. (Németh E.), Németh Zs. (Waltner). Vezetőedző: Czakó András

Gól: Rózsa B. (12′, 55′, 61′), Loncsár (37′), Csikesz L. (76′)
Kiállítva: Pintér B. (19′, Velence)