Parádés hangulatú mérkőzésen nyert a Sárszentmihály Dinnyésen!

Egy kisebb szurkolói csapat remek hangulatot varázsolt Dinnyésen. Már a bemelegítéstől nagy hangerővel biztatták a hazaiakat, akik nagy csatában alulmaradtak a mihályiakkal szemben.

Érdekes jelenetnek lehettek tanúi a hétvégén Dinnyésre kilátogatók: egy 4-5 fős csapat “síppal, dobbal” felszerelkezve már jó húsz perccel a kezdés előtt professzionális szurkolásba kezdett. A biztatás azonban inkább bénítóan, sem mint bátorítóan hatott a hazaiakra. A mérkőzés elején ugyanis a Sárszentmihály szerzett vezetést: egy hosszú indítás után sem Rédl, sem Berényi nem érte el a labdát, amelyet zavartalanul vehetett át Gulyás, és könnyedén lőtt az ötösről a hálóba.

A hazaiak előtt több egyenlítési lehetőség is adódott. Előbb Tóth lépet ki egyedül a vendég védők mögé belöbbölt labdával, ám az átvétel után csak szorongatott helyzetből tudta kapura küldeni azt, melyet magabiztosan hárított Bárándi. A mihályi kapus ezt követően Pintér bal alsóba tartó lövését tenyerelte szögletre, majd ugyancsak Pintér kapufája után egy szerencsétlen mozdulat következtében megsérült, helyére Balogh állt be. Közvetlenül a szünet előtt némiképp váratlanul lövésre szánta el magát távolról Török, bombája a felső léc alatt vágódott a kapuba, 0-2-re módosítva az állást.

A szünet után a továbbra is tudatosabban, szervezettebben futballozó vendégek tovább növelték előnyüket Fenyves találatával. A gólt megelőzően Dancsa partjelző lest jelzett, majd a felemelt zászlót leengedte akció közben, érdekes jelenet volt…

A dinnyésiek támadójátéka akadozott, a csapat rendkívül “hosszú” volt, sokszor 70 méter volt a védők és a csatárok között. Ennek ellenére a hajrá elején egy felívelt labda után Pintér a rosszul kimozduló cserekapus fölött a kapuba tudott fejelni, szorosabbá téve a mérkőzést. Öt perccel a lefújás előtt valóban izgalmas lett a meccs, hiszen az előre törő Rédl egy szöktetést szép mozdulattal perdített Bárándi felett a hálóba, így mindössze egy gólosra csökkent a hazaiak hátránya.

A mindent egy lapra feltéve rohamozó dinnyésiek előtt volt is lehetőség az egyenlítésre, ám nem tudtak élni az eséllyel. Az utolsó percekre Erdei sérülése miatt 10 emberre fogyatkoztak a vendéglátók. A hosszabbításban egy kontrából Fenyves megszerezte önmaga második, csapata negyedik gólját, bebiztosítva ezzel a Sárszentmihály győzelmét.

Dinnyés - Sárszentmihály

kép 1 / 10

Dinnyés – Sárszentmihály 2-4 (0-2)
Dinnyés, vezette: Somogyvári Attila

Dinnyés: Berényi – Hajdú, Rédl, Pomázy (Csicsári (Kincses)), Kovács T. – Motel, Sági, Borbély, Erdei – Pintér, Tóth. Vezetőedző: Kovács András
Sárszentmihály: Bárándi Z. (Balogh G.) – Török, Varga B., Enyed (Örsi), Jung, Csizmadia, Rácz Cs., Gulyás, Scheidl (Tóth G.), Beke, Fenyves. Technikai vezető: Horváth Ferenc

Gól: Pintér (63′), Rédl (85′) illetve: Gulyás (5′), Török (46′), Fenyves (54′, 92′)
Sárga lap: 2-2