Pap-parádé: Kiütötte a Mór a kupából az “új Velencét”, a Főnixet!

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

Büntetőpárbaj döntött a továbbjutás sorsáról a Főnix és a Mór Magyar Kupa mérkőzésén. A móri kapus ismét extraklasszis teljesítményt nyújtott.

A Móri SE facebook oldalán a következő tudósítás olvasható a mérkőzésről:
“Mintha csak Velencén lennénk, gondolhattuk volna, mikor megérkeztünk a mérkőzés helyszínére. Ismerős arcok, hasonló pálya méret, és még egy adalék: furcsa véletlen, ismét az utolsó három Velence elleni meccsünket vezető bíró dirigált ismét!

Jól kezdtük a mérkőzést, Mayer rontott ziccerben, majd több lehetőségünk is akadt ám ezek is kimaradtak. 10 perc lehetett vissza az első félidőből, amikor is Cseszneki indításával Osgyán robogott el a szélen, centerezését a végig nagy kedvel futballozó Gál váltotta gólra, 0-1. Talán még ünnepeltünk fejben, már jött is a válasz, 1-1.

Jöhetett a szünet ahol éreztük, jobb állapotban vagyunk ellenfelünknél, ez abból is látszódott, hogy többször is jó pár ütemmel később próbáltak szerelni többnyire szabálytalanul, sajnos tehették ezt nyugodtan, ugyanis büntetés nem járt érte…

A második félidő lazábban indult, helyzet egyik oldalon sem alakult ki, egy valami nem változott, a sorozatos hazai szabálytalanságok! Ellenfelünk meglepetésre megszerezte a vezetést, másodszorra jutottak el komolyabban a kapunkig, helyzetkihasználásuk azonban ezen a napon parádés volt, 2-1. Bő negyed óra volt ekkor vissza, a kisesés szele meglegyintett minket azonban jött ismét Gál és egy kapufáról visszapattanó labdát stukkolt közelről a hálóba, 2-2. A maradék 10 percben már csak az indulatok forrtak, több nyilvánvaló és alattomos szabálytalanság is retorzió nélkül maradt, örülhettünk, hogy sérülés nem történt a 90 perc alatt.

Jöhettek a büntetők ahol inkább a kapusok voltak a főszereplők, nálunk Pap Bence ismét bizonyította, hogy érzi ezt a műfajt, 3 lövést is hárított! (Itt jött egy újabb furcsaság): míg mi az ellenfél KAPUSAI, szándékosan többes számban, ugyanis mezőnybe cserélte be másik kapusát a hazai csapat, így ők felváltva védtek, de ők csak kétszer hárítottak.

Kezdődhetett az ünneplés, a következő körben Kisláng csapatához látogatunk, és amennyiben sikeresen vesszük az akadályt, az országos főtáblára kerülünk. Előtte azonban egy rangadóval kezdjük a bajnokságot, a Bicske csapata látogat hozzánk vasárnap.”