Őrület, mi történt Alapon ma délután: a harmadik percben vezettek a hazaiak, de végül kitömték őket a dégiek

A Dég játékosa, Kovács Ádám 12 perc leforgása alatt összehozott egy klasszikus mesterhármast.

Vasárnap egyetlen bajnoki mérkőzést rendeztek Fejér vármegyében. A Vármegyei III. osztály Dél Felnőtt csoportjában a 12. fordulóból elmaradt Alap-Dég mérkőzést pótolták Alapon.

A helyiek azt hihették, csapatuk gólfesztivált fog rendezni, hiszem kedvenceik korán megszerezték a vezetést. Vargyas Barnabás már a harmadik percben mattolta a dégiek védelmét.

A vendégek azonban megrázták magukat, és hamar fordítottak. Kovács Ádám a 6. és a 18. perc között klasszikus mesterhármast ért el, 1-3 volt ekkor az állás.

A hazaiak viszonylag gyorsan egyenlítettek. Szala Alex a 30. és a 32. percben zörgette meg a hálót.

A dégiek Sörös Dávid találatával vették át a vezetést. Hogy pontosan mikor, az rejtély, a jegyzőkönyv szerint a 33. percben, ám a dokumentum szerint az állás a félidőben 3-3 volt…

A lényeg, hogy a második játékrészben a dégiek akarata érvényesült. Talkovics Balázs és Sörös Dávid egy-egy, Kiss Zsolt pedig két gólt is szerzett a második játékrészben, így az őrült mérkőzést a Dég nyerte.

Fontos siker volt ez a dégi csapat számára, amely felkapaszkodott a táblázat nyolcadik helyére ezzel a három ponttal. A csapat négy együttest is megelőzött ezzel a sikerrel, köztük az Alap gárdáját is, amely visszacsúszott a táblázat 10. helyére.

Vármegyei III. osztály Dél Felnőtt 12. forduló

2023. december 3. vasárnap 13:00
Alap – Dég 3-8 (3-3)
Gól: Vargyas Barnabás (3.), Szalai Alex (30., 32.) illetve: Kovács Ádám (6., 17., 18.), Sörös Dávid (33., 60.), Talkovics Balás (46.), Kiss Zsolt (66., 68.)