Nyolcat rúgott a Velence a Sárosdnak

Pontszámban beérte a Velence a listavezető Iváncsát, miután megsemmisítő vereséget mért a Sárosd csapatára.

A velenceiek abban a reményben futottak ki a gyepre a szikrázó szombati napsütésben, hogy sikerük esetén nyomást gyakorolhatnak a listavezető Iváncsára. A fordulót megelőzően ugyanis három egység volt Pavlik József csapatának hátránya az iváncsaiakkal szemben.

A szokásosnál kevesebb néző látogatott ki ezen a napon a velencei futball pályára, néhányakat vélhetően a szintén e napra eső Szent Orbán Borünnep csábított el. Nagy fölényben kezdte a mérkőzést a hazai csapat, az első percektől kapuja elé szegezte a Sárosd együttesét. Ennek ellenére huszonöt percen át nem született gól. Ez idő alatt a nézőtéren különféle pletykákat lehetett hallani arról, hogy nem elképzelhetetlen, hogy ez az utolsó hazai mérkőzése a Velencének ebben a formában a megyei első osztályban, legalábbis egy időre – és nem azért, mert jövőre felsőbb osztályban indulna a csapat. Hogy mik igazak ezekből a híresztelésekből, érdekes kérdés, melyre bizonyosan hamarosan fény derül. Gyakorlatilag nyílt titok, hogy Pavlik József nem folytatja vezetőedzőként, így sok a kérdőjel a csapat háza táján.

Visszatérve a játékra, a 26. percben egy előreívelt labda után feleslegesen jött ki kapujából Somogyi a tizenhatos jobb sarkáig. Ütközött, majd rosszul ütötte el a labdát, így Bognár könnyedén emelhetett az üres kapuba. Kevesebb, mint tíz perccel később Szalai cselezhetett keresztbe a tizenhatos jobb oldaláról indulva, majd középről kapura fordult, és kilőtte ballal a bal alsót. A szünet előtti utolsó percben az alapvonalról érkezett egy velencei beadás a jobboldalról, amit Süveges a kapunak háttal állva lekezelt, majd a hálóba lőtt.

A folytatásra két friss sárosdi szállt játékba, ám ez nem sokat változtatott a játék képén. A velenceiek tetszés szerint alakították ki a helyzetet. Az 57. minutumban Kovács K. iratkozott fel a gólszerzők listájára. Ezt követően Pavlik József három cserét hajtott végre egyszerre, lekapta az első két gól szerzőjét, valamint Schäffert, helyükre, Kanyó, Király P. és Csikesz állt be. A cserejátékosok közül Kanyó két, Csikesz pedig  egy góllal hálálta meg a bizalmat. Öt perccel a vége előtt a hazai gólfelelős Király J. is eredményes volt. A végén már csak az volt a kérdés, vajon megússza-e tíz alatt a vendég gárda. A Velence végül megkegyelmezett, a végeredmény 8-0 lett. Közönségszórakoztató játékkal jutalmazta meg hűséges szurkolóit a hazai csapat, mely ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Vasárnap az Iváncsa Bicskén lép pályára, amely ha győz, behozhatatlan előnyre tesz szert, és bajnoki címet ünnepelhet. Ha azonban a Bicske nyer, azonos pontszámmal vághat neki az utolsó fordulónak a két bajnokaspiráns. Jövő héten a Velence Ercsiben játszik rangadót, míg az Iváncsa a jó formában lévő Mezőfalvát fogadja.

Velence – Sárosd 8-0 (3-0)
Velence, 100 néző. Vezette: Szabó János (Hegedűs László, Hajcsár Lajos)

Velence: Barsch – Ambrus, Totsche, Kovács K., Schäffer (Csikesz), Dukon, Bognár (Király P.), Szalai P. (Kanyó), Süveges (Knausz), Fésű, Király J. Vezetőedző: Pavlik József
Sárosd: Somogyi B. – Meszlényi, Somogyi Sz., Falvai (Tiber), Truszek, Kargl, Rauf R. (Imre), Ladányi (Gál), Dvéri, Tornyai, Majláth (Rottmann). Technikai vezető: Baranyai Balázs

Gól: Bognár (26′), Szalai (34′), Süveges (45′), Kovács K. (57′), Kanyó (70′, 73′), Csikesz (82′), Király J. (85′)
Sárga lap: 3-3