Nyolc gólt hozott a Vereb-Pátka II és az Etyek összecsapása

Megszerezte első pontját a Vereb-Pátka II, miután gólzáporos mérkőzésen döntetlent játszott az Etyekkel. Az etyekiek kétgólos hátrányból felállva mentettek pontot.

Az Etyek tudósítója így fogalmazott:
“A csapatok jó időben, de elég egyenetlen talajú pályán kezdték meg az első félidőt. Az első 10 perc a vendégcsapat számára hozott több helyzetet de kihasználni egyiket sem tudták. A 14. percben a bal szélen felfutó Tóth Róbert a tizenhatos közepe táján párharcba keveredett 2 védővel akik csak szabálytalanul tudták szerelni, 11-es! A büntetőt a szenvedő fél Tóth Róbert magabiztosan értékesítette. Ezek után a vendégcsapat játéka kissé szétesett, nem tudták a játékukat játszani, aminek meg is lett a “büntetése”, a hazai csapat 20. percben egyenlített egy jobb oldali támadás végén egy keményen meglőtt labdát nem tudott megfogni és a kipattanóra rárobbanó csatár a hálóba küldte a labdát (1-1).

A félidő második felében az egyik hazai támadás végén egy etyeki védő kézzel is beleért a labdába a 16-on belül, 11-es! Ezt is magabiztosan értékesítette a hazaiak 9-es játékosa (2-1). Majd jött a hidegzuhany. A 38. percben a hazai csapat  tovább növelte előnyét, egy bal oldali hosszú szöktetés végén a szélső a hosszú sarokba küldte a labdát (3-1).

A második félidőt a vendégek kezdték erősebben, az 51. percben jobb oldali szöktetés után Árvai András talált a kapuba, visszahozva a reményt az etyeki csapatnak. Rövid ideig volt minimális egy gól a különbség a hazaiak egy baloldali támadás végén a rosszul helyezkedő etyeki kapus mellett a bal sarokba lőtte a labdát. Kezdett elfáradni a hazai csapat, nehezen tudták tartani az ellenfél támadásait. A 74. percben egy jobbról érkező beadást Szabó István a hálóba fejelt (4-3), majd 4 perccel később egy kapu előtti kavarodás után Bánszki Viktor a bal alsó sarokba lőtte a labdát (4-4).

Több gól már nem esett, mindkét csapat biztosra akart menni az eredményt illetően. Mindkét csapatnak volt esélye a győzelemre, de meg kellett elégedniük a döntetlennel.”

Vereb-Pátka II – Etyek 4-4 (3-1)
Etyek, vezette: Szabó Antal

Gól: Erli (20′, 57′), Horváth A. (35′), Papp D. (38′) illetve: Tóth R. (14′), Árvai (51′), Szabó I. (74′), Banszki (78′)