Nem tudta feltartóztatni az Iváncsát a Lajoskomárom

Ellenállhatatlannak bizonyult az iváncsai támadósor, melyhez ezúttal a védelem is hozzátette a magáét. Egyre közelebb a bajnoki címhez Baloghék.

Az Iváncsa győzelmi kényszerrel lépett pályára a Lajoskomárom ellen, hiszen szombaton a Velence legyőzte a rangadón a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdőt, így átmenetileg kétpontos előnyre tett szert a tabella élén. Ugyanakkor a lajoskomáromiaknak is égető szüksége van a pontokra, hiszen rendkívül közel vannak a kieső zónához.

Lestár István az Iváncsa részéről a következő tudósítást küldte szerkesztőségünk számára:
A mérkőzést a hazai csapat irányította, végig magabiztosan játszva. Az első játékrészben helyzetek sokaságát dolgozta ki az Iváncsa. A Balogh, Mondovics, Bartha támadó hármas tarthatatlan volt. Az első találatra mégis a 26. percig kellett várni. Márki remekül ugratta ki Baloghot, aki higgadtan passzolt középre, labdájára Mondovics érkezett és a kapu bal oldalába lőtt, 1-0. A folytatásban is jöttek a hazai helyzetek, de több gól az első játékrészben már nem esett.

A második félidő azonban góllal kezdődött. A kezdő sípszó után 6 másodperccel megszületett a második hazai találat. Bartha robogott el a jobb oldalon,centerezésére Balogh érkezett és passzolt a kapuba, 2-0. Négy perccel később újabb találatnak örülhettek a hazai drukkerek. Balogh cselezte be magát a büntető területre és önzetlenül Mondivics elé passzolt, aki az üres kapuba továbbította a labdát, 3-0. A biztos vezetés tudatában visszavettek a hazaiak, bár helyzet így is szinte csak a vendégek kapuja előtt adódott. A 87. percben megszületett a végeredményt is kialakító találat. Pontrúgást végezhettek el a hazaiak az alapvonaltól egy méterre, Serfőző labdája Nagy Attilát találta a hosszú oldalon, aki a rövid sarokba fejelt, 4-0. A Lajoskomárom jobbára a védekezéssel volt elfoglalva,egy két kontrától eltekintve, igazi helyzetig azonban nem jutottak a vendégek.

Jók: Balogh László, Mondovics Dávid, Pribék Patrik, Bartha Tibor (a meccs legjobbja) illetve: Kajári Gergely, Molnár Viktor”

Az Iváncsa jövő héten Tordason vendégeskedik. Ezen kívül a Polgárdi, a Bicske és a Mezőfalva elleni mérkőzés vár még Miskovicz Bálint csapatára. A Lajoskomárom továbbra is bennmaradást érő helyen áll, a következő fordulóban a Szár ellen játszanak kiesési rangadót.

Iváncsa – Lajoskomárom 4-0 (1-0)
Iváncsa, 150 néző. Vezette: Wehovszky Gergő (Bíró Dániel, Trosztmir Márton)

Iváncsa: Vörös – Balogh L., Jankovics, Szater (Sinka), Aradi (Facskó), Bartha, Pribék, Mondovics (Berényi), Márki (Serfőző), Fodor (Nédó), Nagy A. Vezetőedző: Miskovicz Bálint
Lajoskomárom: Kajári – Szakáts, Bogár (Vranszki), Kunos, Vései, Boda, Kovács L. (Juhász), Kövecses (Csizmadia), Molnár V., Reichardt, Halász. Technikai vezető: Mári Attila.

Gól: Mondovics (26′, 50′), Balogh L. (46′), Nagy A. (87′)
Sárga lap: 0-0