Nem játszott jól, mégis nyert a Mór

A Lajoskomáromnak így sem volt sok esélye a bajnokaspiráns ellen.

A Mór tudósítója így fogalmazott:

“Tavaszias idő várta a csapatokat, és a kezdeti puhatolózás után egy hazai labdavesztést követően majdnem megszerezte a vezetést a vendég gárda. A kapufa jelezte, nem lesz egyszerű dolgunk ma, de szép lassan átvettük az irányítást.

Ezen a napon a legegyszerűbb passz is nehezen akart összejönni nemhogy egy gól, de a 18. percben megszereztük a vezetést.

Egy élesen középre adott labdát Hanák juttatott a saját kapujába, mentségére legyen szólva, ha nem próbál meg menteni, akkor egy piros mezes hazai játékos lő az üres kapuba. 1-0!

Ezután mindkét oldalon akadt egy közeli szabadrúgás, a Lajosiak fölé lőttek, Kaszás már sokkal közelebb járt, az ő löketét a hazai kapus tolta a felső lécre. A kipattanót hiába lőttük a hálóba, les állás miatt kifelé járt szabadrúgás.

10 perc volt vissza, amikor a frissen beállt Klein tekert pontosan középre, ahol jól érkezett Petruska, aki pontosan belsőzött a vendégek kapujába. 2-0!

A gól után sem alakult ki folyamatos játék, meddő mezőnyfölényben játszottunk, de a rengeteg hiba miatt a kapura nem igazán voltunk veszélyesek.

A második félidőre se változott sokat a játék képe, mi többször is lezárhattuk volna a találkozót, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, így nyílt maradt a találkozó.

Sőt, ezúttal a kapuban lehetőséhez jutó Bertának két alkalommal is bravúrra volt szüksége, hogy ne jöjjenek közelebb az amúgy masszív csapat benyomását keltő vendégek.

Ezen a mérkőzésen nem játszottunk jól, ennek Petres Tamás vezetőedző többször is hangot adott, de a lényeg a 3 pont a miénk, illetve második tavaszi meccsünkön sem kaptunk gólt, ami biztató a jövőre nézve.

A héten Székesfehérvárra utazunk, a bajnoki címvédő Ikarus-Maroshegy gárdájához, vasárnap 15:30-as kezdéssel.”

Mór – Lajoskomárom 2-0 (2-0)
Mór, vezette: Schweighardt Róbert

Mór: Berta – Adorján, Kaszás (Molnár 59.), Mayyer, Ferencz (Kosztolányi 53.), Klámán (Erni 82.), Tar, Pataki, Cseh, Petruska, Szabó (Klein). Vezetőedző: Petres Tamás
Lajoskomárom: Molnár – Szakáts (Marcsó 73.), Hanák, Hushegyi, Kövecses, Vida, Fodor (Paluska 63.), Posta, Vései, Falvai (Orbán 73.), Czéhmeiszter (Alimov 82.)

Gól: Hanák (18., öngól), Petruska (35.)

Forrás és fotó: Móri SE Facebook