Megszerezte idei első győzelmét a Dinnyés

Stílusos győzelemmel zsebelte be első bajnoki pontjait a tavaly ezüstérmes Dinnyés. A sereghajtó ellen kettős emberelőnyben zárta a mérkőzést Kovács András csapata.

Két nulla pontos csapat feszült egymásnak vasárnap Dinnyésen. Ennek ellenére kétség sem fért hozzá, hogy a hazaiak a mérkőzés egyértelmű esélyesei. A hazaiaknál több, korábban tartalékként szóhoz jutó játékos is kezdőként kapott szerepet, a vendégeknél viszont nem volt túl nagy variációs lehetőség, mivel az Isztimér éppen 11 fővel jelent meg.

Új mez, új remények! Ebben a szellemben kezdett a Dinnyés. Sokat nem kellett várni az első gólra, Pintér már a nyolcadik perc után betalált fejjel. Újabb nyolc minutum elteltével Brakszátor használta ki az adódó ziccerét, kettőre növelve a dinnyésiek előnyét. A hazaiak a huszadik percben gyakorlatilag lezárták a mérkőzést. Mong ment el a jobb szélen, tökéletes beadása tisztán találta a hosszún érkező Tóthot aki a rövid oldali kapufa mellett juttatta a labdát a kapuba egy fejessel. A félidő során még született egy szépségdíjas Pintér-gól, majd jött a vendégek számára az igazi csapás a szünet előtt. Huszár azonnali pirossal a kiállítás sorsára jutott, miután egy kirúgás elvégzése közben súlyosan megsértette verbálisan a játékvezetőt.

A szünet után kilenc főre fogytak a vendégek, miután egy isztiméri sérülés miatt elhagyta a pályát. A vendégek azonban sportszerűen így is végigjátszották a mérkőzést, noha pontszerzésre nem volt esélyük. A második félidő első gólját a csereként beszálló Sturcz szerezte, majd Tóth bombázott a hálóba Motel lekészítését követően a tizenhatosról, 6-0 volt ezzel az eredmény. A mérkőzés véghajrájában Sturcz egy kipattanót értékesítve megszerezte önmaga második gólját is. Közvetlenül a lefújás előtt pedig Pintér szerezte meg a mesterhármashoz szükséges gólját, miután szerencsétlenül ért Németh kapus a labdához, így az a dinnyési támadó előtt kötött ki, aki közelről nem hibázott.

Hétvégén nagy falat vár a Dinnyésre, hiszen a hibátlan, még gólt sem kapó Főnix fogadja őket. A fehérváriak feltett szándéka, hogy bekapott gól nélkül nyerik meg a bajnokságot 100%-os mérleggel, ám ehhez nyilván Pintéréknek is lesz egy-két szavuk. Az isztimérieknek sem lesz sokkal könnyebb a pontszerzés, a Sárszentágotát fogadják.

Dinnyés – Isztimér 8-0 (4-0)
Dinnyés, vezette: Szabó Attila

Dinnyés: Berényi – Kovács T., Rédl, Hajdú, Csicsári – Korponai (Szendi), Tóth B., Borbély (Motel), Pintér – Mong (Sturcz), Brakszátor (Pomázy). Vezetőedző: Kovács András
Isztimér: Németh Z. – Szele, Kaszás, Vásári, Huszár – Kőrösi, Nagy A., Horváth V., Pánczél – Tóth G., Kovács F.
Gól: Pintér (8′, 33′, 88′), Brakszátor (16′), Tóth B. (20′, 66′), Sturcz (56′, 83′)

Kiállítva: Huszár (41′, Isztimér)